سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲۵ فروردین ۱۴۰۰

علی حسن نژاد - نمایش محتوای صدا

 

 

علی حسن نژاد

Loading the player...

علی حسن نژاد متولد 29 اسفند سال 1351شهرستان پل سفید است .صدای خوش مادر و مادربزرگ ها وی را به سمت آواز و شعر بومی کشاند، مادرش لگن نوازی چیره دستی است که در جشنواره گوسان پارسی نواخت و رتبه و تجلیل کشوری دارد زمزمه های شعر از سوم راهنمایی شکل میگیرد اما از سال 1371 انجمن شعر شکل می گیرد به مدت شش سال مسئول انجمن شعر زیرآب می ماند. سال 79 دبیر همایش کشوری بوم سرود اولین همایش تخصصی شعر و زبان تبری می شود . در کنار شعر به تحقیق در فرهنگ مازندران می پردازد سال 82 اولین گروه آیینی مازندران با شکل و شمایل متفاوت و خوانندگی زنان بومی راه اندازی می کند.

حسن نژاد فارغ التحصیل کارگردانی؛ عکاسی و فیلمسلزی است.همچنین از سال 79 در صدا سیما بعنوان کارشناس و نوسینده و قصه گو حضور دارد و دوبار مقام اول نویسندگی صدا و سیمای مراکز کشور را در برنامه های تخصصی کسب کرده است. وی نفر اول شعر علوی و داور چندین جشنواره ی قصه شعر مثل شعر خلیج فارس علوی و اشعار بومی ادبیات مفاومت و نامه های به امام رضاست.

از حسن نزاد کاست شعر و آلبوم موسیقی با آهنگسازی و اشعار خودش در دست انتشار است. شاید گزاف نگفته باشیم، تنها کسی که توانست دین خود را در حوزه شعر بومی مازندران نسبت به شهدا ادا کرده باشد علی حسن نژاد می باشد که از زبان مادران داغدار"موری" کرده است.

علی حسن نژاد را بیشتر با قصه خوانی اش در صدا و سیما می شناسند. با صدای گرم اش که به دل می نشیند. حسن نژاد گروهی هم دارد که در زمینه ی بازسازی آیین های مازندرانی فعال هستند.

تاریخ تولید: 1394

اتا بیه اتا نیه

تهیه کننده :علی صادقی

گوینده :علی حسن نژادپربيننده ترين توليدات راديو

جدیدترین تولیدات رادیو