جهش تولید | پنج‌شنبه، ۸ خرداد ۱۳۹۹

علمی‌ترشدن مباحث کاهش تلفات برق با کمک دانشگاه مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

علمی‌ترشدن مباحث کاهش تلفات برق با کمک دانشگاه مازندران

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق مازندران گفت: در تلاش هستیم تا طی تفاهم‌نامه‌ای با دانشگاه مازندران موضوع علمی‌تر شدن بحث کاهش تلفات را پیگیری کرده و از اثرات مثبت ارتباط بین صنعت و دانشگاه در این زمینه بهره‌مند شویم.

علمی‌ترشدن مباحث کاهش تلفات برق با کمک دانشگاه مازندران

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری به نقل از روابط عمومی توزیع برق مازندران، قاسم شهابی از جلسه کمیته عالی کاهش تلفات شرکت توانیر با حضور استان‌های همجوار این شرکت و در شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان خبر داد.

وی تصریح کرد: در این جلسه علمی‌شدن پروژه‌های کاهش تلفات از اولویت‌های اصلی شرکت توانیر مطرح شد.

مدیرعامل شرکت توزیع برق مازندران افزود: در همین راستا در تلاش هستیم تا طی تفاهم‌نامه‌ای با دانشگاه مازندران موضوع علمی‌ترشدن بحث کاهش تلفات را پیگیری کرده و از اثرات مثبت ارتباط بین صنعت و دانشگاه در این زمینه بهره‌مند شویم و الگویی ملی در این زمینه به‌دست آوریم.

این مسؤول خاطرنشان کرد: در راستای طرح جهادی کاهش تلفات پروژه‌های متعددی در حال پیگیری است که از جمله آن استفاده از ترانس‌های کم تلفات است که از سوی شرکت توانیر نیز مورد تأکید قرار گرفته است، از دیگر اقدامات می‌توان به اندازه‌گیری ولتاژ انتهای فیدر جهت شناسایی فیدرهای بحرانی و نمایش آن بر روی سامانه GIS شرکت اشاره کرد که هم تأثیر به‌سزایی در کاهش تلفات داشته و هم رضایت مشترکان را در پی دارد.

شهابی بیان کرد: رفع مشکلات در بحث روشنایی معابر از دیگر اولویت‌های ما در این زمینه است که انتظار می‌رود تا این موضوع را با جدیت پیگیری شده و تا پایان امسال تمام معضلات و مشکلات موجود برطرف شود.

وی در پایان با بیان اینکه در هر کاری نیاز به خلاقیت و تدبیر راه‌های جدید و نو وجود دارد، گفت: از جایی به بعد روش‌های سنتی پاسخگو نیست و نیاز به طرح نو و تازه‌ای وجود دارد، به همین منظور ضروری است تا برخی از فرآیندها با نگاه به آینده و استفاده از تکنولوژی‌های نوین بازنگری و مهندسی مجدد شود تا با این نگاه و جدیت فراوان در اجرای طرح‌های کاهش تلفات بتوانیم به چشم‌انداز ترسیم شده از سوی وزارت نیرو برسیم.