سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲۶ خرداد ۱۴۰۰

عقد قرارداد 16 میلیارد تومانی برای ایجاد پروژه پل روگذر هزارسنگر آمل - نمایش محتوای خبر

 

 

عقد قرارداد 16 میلیارد تومانی برای ایجاد پروژه پل روگذر هزارسنگر آمل

مدیرکل ساخت و توسعه راه‌های منطقه شمال کشور گفت: برای ایجاد پروژه پل روگذر هزار سنگر آمل 16 میلیارد تومان هزینه برآورد شده تا در مدت زمان 36 ماه تحویل داده شود.

عقد قرارداد 16 میلیارد تومانی برای ایجاد پروژه پل روگذر هزارسنگر آمل

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان آمل، محمدصادق وجدی در نشست علنی شورای اسلامی شهر آمل که با حضور احمد منفرد فرماندار ویژه آمل و مسؤولان شهری برگزار شد، اظهار کرد: پروژه ایجاد پل روگذر هزار سنگر آمل یکی از پروژه‌های بزرگ بوده که برای ساماندهی ترافیک خودروهای در حال تردد به شهر آمل، بابل، نور، محمودآباد و مرکز استان در نظر گرفته شده است.

وی افزود: در این مکان المان مهم شهر هزار سنگر وجود دارد که با مطالعه تاریخچه شهر آمل به ارزش و اهمیت آن پی برده شد.

مدیرکل ساخت و توسعه راه‌های منطقه شمال کشور با تأکید بر اینکه نخستین پروژه در حال پیگیری به مازندران ایجاد پل روگذر هزار سنگر در آمل است، تصریح کرد: موارد خاص در این پروژه مطرح است همچنین مکاتبات لازم در این بین انجام شده و پیمانکار مشخص شد.

این مسؤول با بیان اینکه در سیمای پروژه بر اساس طرح مصوب دفتر فنی اقدام می‌شود، گفت: کاهش دهانه‌های پل از مسائل مطرح شده شورانشینان آمل بوده که این مهم امکان‌پذیر است و مشکل خاصی وجود ندارد.

وجدی با اشاره به اینکه اصل روگذر بودن پروژه از سوی شورای اسلامی شهر و شهرداری آمل پذیرفته شد، ادامه داد: یکی از مهم‌ترین موارد پروژه، امر زیبایی و مدرن بودن آن است که بر اساس موارد زیبایی‌شناسی با توجه به پتانسیل موجود باید به آن توجه شود.

* زمان اجرای عملیات پل روگذر هزار سنگر  36 ماه است

وی با اشاره به کنترل وضعیت ترافیکی در زمان اجرای پروژه، بیان کرد: برای کاهش ترافیک شهری در حین اجرای عملیات نیاز به همکاری همه مسؤولان داریم البته بخشی از آن به رفتار ترافیکی مردم و بخشی دیگر به تصمیمات ما بستگی دارد.

مدیرکل ساخت و توسعه راه‌های منطقه شمال کشور با اشاره به اینکه اعضای شورای اسلامی در مورد نماد شهر هزار سنگر تصمیم‌گیری کنند، ادامه داد: این پروژه تنها برای وزارت راه و شهرسازی نیست به همه مردم آمل تعلق دارد.

این مسؤول با بیان اینکه دانش مهندسی در کشور پیشرفت خوبی داشته است، گفت: مبلغ قرارداد برای این پروژه 16 میلیارد تومان بوده و مدت زمان اجرای عملیات و قرارداد 36 ماه است.

وجدی گفت: با توجه به اختصاص بودجه و نداشتن مشکل اعتباری تمام تلاش خود را می‌کنیم تا مردم آمل در سریع‌ترین زمان از آن بهره بگیرند.