رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۳۱ مرداد ۱۳۹۸

عضو هیات رئیس مجلس : وزارت راه و شهرسازی پل های قدیمی ساری را مرمت کند - نمایش محتوای خبر

 

 

عضو هیات رئیس مجلس : وزارت راه و شهرسازی پل های قدیمی ساری را مرمت کند

عضو هیات رئیس مجلس شورای اسلامی گفت : وزارت راه و شهرسازی باید برای مرمت پل بین شهرستانی روستای پنیه چوله و تکمیل پل فرح آباد اعتبار اختصاص دهد.

عضو هیات رئیس مجلس : وزارت راه و شهرسازی پل های قدیمی ساری را مرمت کند

علی اصغر یوسف نژاد روز چهارشنبه در بازدید از پل های پنبه چوله و فرح آباد افزود : پل پنبه چوله از ابنیه قدیمی و تاثیر گذاری در کاهش ارتباط بین روستایی دو شهرستان ساری و میاندرود است که نیاز به مرمت دارد.
نماینده مردم ساری و میاندرود گفت : همچنین پل فرح آباد نیز با 40 درصد پیشرفت فیزیکی در دست اجراست و برای تکمیل آن 50 میلیارد ریال اعتبار نیاز است که انتظار داریم وزارت راه و شهرسازی این مبلغ را تامین کند.
وی افزود : با تکمیل پل فرح آباد راه ارتباطی بین گهرباران شهرستان میاندرود با مرکز استان حدود 20 کیلومتر کاهش می یابد .
پل فرح آباد به طول 100 متر در سه دهنه با عرض عرشه 12.1 متر در دست ساخت است . تاکنون ستون های پل به تعداد 12 عدد و سرستون ها و کوله های پل تکمیل شد.
* تسریع در جاده تاکام مطالبه مردم ساری
یوسف نژاد همچنین خواستار تسریع در تکمیل و بهره برداری از جاده ساری - تاکام شد و گفت : طرح چهارخطه شدن این محور از مصوبات سفر دولت گذشته به این استان است که به دلیل ترافیک شدید ، این محور باید هرچه سریع تر تکمیل شود.
وی مسافت این محور را حدود 20 کیلومتر اعلام کرد و افزود : بزودی در نشستی با وزیر راه و شهرسازی رایزنی برای تکمیل این محور و پل روستایی پنیه چوله و فرح آباد انجام می شود.
وی ابراز امیدواری کرد که با رایزنی نمایندگان مردم استان با وزیر راه و شهرسازی اعتبار مورد نیاز برای این طرح اختصاص یابد.
محور ساری- تاکام که راه ارتباطی با استان سمنان هم محسوب می شود در پایان هفته با ترافیک شدیدی مواجه است و در سال های اخیر این ترافیک ها باعث بروز سوانح متعدد رانندگی و جان باختن تعدادی از هموطنان شده است.
براساس آمار روزانه در این محور حدود چهار هزار دستگاه خودرو تردد می کند که در پایان هفته و روزهای تعطیل به 2 تا سه برابر روزهای عادی افزایش می یابد.
مازندران 10 هزار و 700 کیلومتر محور اصلی و فرعی دارد که حدود هفت هزار کیلومتر از این محورها را راههای روستایی تشکیل می دهد .