جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۰ فروردین ۱۳۹۹

عضویت 22 هزار مهندس در نظام مهندسی ساختمان مازندران- خدمات مهندسی واقعی شود - نمایش محتوای خبر

 

 

عضویت 22 هزار مهندس در نظام مهندسی ساختمان مازندران- خدمات مهندسی واقعی شود

به گزارش خبرنگار مهر، مصطفی خاوری نژاد شامگاه دوشنبه در مراسم تودیع و معارفه هیأت رئیسه دوره 16 و 17 سازمان نظام مهندسی ساختمان استان، با بیان اینکه در طی سه سال اخیر خدمات ارائه شده به جامعه مهندسان در دو بخش درون سازمانی و برون سازمانی بوده اظهار داشت:در طی سه سال اخیر درصدد بودیم با حضور مستمر در جلسات و کارگروه های فنی استان جایگاه سازمان را  به عنوان بزرگترین سازمان مردم نهاد ارتقاء داده و توانایی ها و پتانسیل این سازمان را به نحو مطلوب در استان عرضه کنیم.

وی اظار داشت: اخذ رتبه های استانی و ملی بیانگر نزدیک شدن سازمان به جایگاه اصلی خود است.

عضو هیأت مدیره سازمان با اشاره به رتبه های استانی و ملی که سازمان در طی سال های اخیر کسب کرده، اذعان داشت: رتبه های استانی و ملی که سازمان کسب کرده بیانگر این است که سازمان نظام مهندسی  به جایگاه واقعی خود نزدیک شده و امید است هیأت رئیسه جدید با تدابیر و اهتمام خود این جایگاه را ارتقاء داده و نقش مهندسان را در توسعه و آبادانی استان بیش از پیش به منصه ظهور برسانند.

خاوری نژاد در تشریح فعالیت های درون سازمانی اظهار داشت: پرسنل سازمان سرمایه های این سازمان هستند و دستیابی به اهداف سازمان بدون حضور این سرمایه های ارزشمند امکان پذیر نخواهد بود.

وی افزود:در این دوره به منظور افزایش تعامل و همدلی میان پرسنل، برنامه های فرهنگی و اجتماعی برای اولین در سازمان برگزار شد.

نائیج پور رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان ضمن تقدیر و تشکر از هیأت رئیسه دوره قبل اظهار داشت: هیئت رئیسه سخنگوی هیأت مدیره سازمان است و بدون راهکارهای هیأت مدیره دستیابی به اهداف قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان امکان پذیر نخواهد بود.

رئیس سازمان با اشاره به اینکه 17 سال از عمر سازمان می گذرد عنوان کرد: اکنون زمان آن رسیده که برای تعالی سازمان و خدمات ارائه شده از سوی آن افق بزرگتری برای خود ترسیم کنیم.

واقعی شدن خدمات مهندسی

وی افزود:سه سال دیگر وارد دهه سوم تاسیس نظام مهندسی می شویم و تمام تلاشمان در دهه سوم باید واقعی شدن خدمات مهندسی ارائه شده باشد که این رویداد ارتقاء جایگاه سازمان را در پی خواهد داشت.

نائیج پور با بیان اینکه اصلاح قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان در دستور کار مجلس است، گفت:آیین نامه ها و قوانین نظام مهندسی باید از سطح ملی و مهندسی بومی عبور کرده و دارای استانداردها و متدهای مهندسی در سطح جهانی شود.

وی به ضرورت ارتباط سازنده میان سازمان با نهادها و سازمان های دخیل در امر ساخت و ساز پرداخت و اظهار داشت:برگزاری جلسات منظم با سازمان های متولی ساخت و ساز در استان از جمله شهرداری ها به منظور همسویی و همگرایی در اجرای مصوبات و قوانین مربوط به ساختمان از برنامه های هیأت رئیسه این دوره است.

رئیس سازمان در خاتمه خواستار تکریم ارباب رجوع و تسریع بیش از پیش امور اداری مراجعه کنندگان شد و افزود:با توجه به اینکه ادارات کل و ستاد سازمان های استان در شهر ساری به عنوان مرکز استان  استقرار یافته ،پرسنل سازمان ها و ادارات کل نقش مهمی در کم شدن رفت و امد شهروندان جهت انجام امور اداری دارند.

وی افزود:علت اصلی مطرح شدن تقسیم استان به دو ناحیه از تمرکزگرایی امور نشأت گرفته و با مدیریت صحیح بخش های اداری می توان این مسئله را مرتفع نمود و از تقسیم استانی با زبان مشترک،فرهنگ مشترک و افتخارات مشترک جلوگیری کرد.

در ادامه این مراسم با اهداء لوح از زحمات و تلاش های ارزنده هیأت رئیسه دوره قبل تقدیر و تشکر شد.