رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۲ مهر ۱۳۹۸

عزتمندی معلم سبب توسعه کشور است - نمایش محتوای خبر

 

 

عزتمندی معلم سبب توسعه کشور است

به گزارش خبرگزاری فارس از بابل، همت احمدی در همایش بزرگ فرهنگیان بابل در مجتمع بهار اظهار داشت: دو عامل مهم در تکریم معلمان، شناسایی الگویی نمونه، ارزشمند و دینی است زیرا ما قدم در مسیر پیامبر(ص) را برگزیدیم و همسو با آموزه‌های وی قدم برمی‌داریم.

وی افزود: دومین عنصر تکریم معلم روشنفکری و خردورزی است که چراغ راه بودن است، معلم چراغ گرداب جهالت و نماد هدایتگری است لذا در سال فرهنگ باید فرهنگیان درخشش ویژه‌ای داشته باشند.

احمدی خاطرنشان کرد: خردورزی در ایران ریشه در تاریخ کهن دارد و معلمان آموزگار الفبای زندگی و منشا تحولات ارزنده همواره از جایگاه ویژه‌ای برخوردار هستند.

این مسئول با اشاره به اینکه کلید رشد و توسعه هر جامعه بسته به ارزشی است که آن جامعه برای جایگاه معلم قائل است، بیان داشت: راز ماندگاری شهید مطهری طهارت نفس و دغدغه دینی وی بود.

احمدی تصریح کرد: باید جامعه فرهنگی مدیریت هوشمندانه داشته و با همدلی و همگرایی احیاگر منزلت واقعی خود باشد و با ارائه طرح نو و نقد به‌جا متناسب با جامعه در توسعه فرهنگ قدم بردارد.

وی اظهار داشت: اخلاق‌مداری رمز ماندگاری بشر و حلقه گمشده جامعه بشری برای توسعه و ترقی است و معلمان باید پرچم‌دار اخلاق و انسانیت در جامعه باشند.