رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۲۴ مهر ۱۳۹۸

عزام ‌کاروان 200 نفره ‌پیاده از بابل به حرم مطهر امام راحل(ره) - نمایش محتوای خبر

 

 

عزام ‌کاروان 200 نفره ‌پیاده از بابل به حرم مطهر امام راحل(ره)

اسماعیل پورمهدی‌گنجی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در بابل اظهار داشت: برنامه‌ریزی مدون برای اعزام کاروان پیاده به مرقد مطهر امام راحل با حضور 10 نفر از پیشکسوتان بابل برای انسجام بیشتر و ایجاد تحولات اساسی در بحث فرهنگی در راستای تقویت روحیه بسیجیان کاروان انجام شد.

وی با اشاره به اینکه امسال کاروان پیاده بابل را مبلغ روحانی همراهی خواهد کرد افزود: از جمله تلاش فرهنگی که در سال جاری برای کاروان در نظر گرفته شد همراهی روحانی مبلغ برای کاروان بود که محقق شد.

این مسئول اذعان داشت: اعزام کاروان پیاده بابل که هر ساله از هفت خرداد آغاز می شود بیش از 200 نفر متقاضی داشته است.

وی از استقبال خوب جوانان در این اعزام خبر داد و گفت: حضور بی‌نظیر قشر جوان دلالت بر ارتباط قلبی امام راحل با جوانان جامعه دارد، این فرزندان که مشتاقانه برای عرض ارادت به مرقد امام اعزام می‌شوند عمدتا کسانی هستند که امام را ندیدند که این نشان از حقانیت انقلاب است که ماندگار شد.

پورمهدی گنجی تصریح کرد: برنامه‌ریزی شده که هر پنج کیلومتر یک ایستگاه صلواتی برای کاروان مهیا شود.

وی با اشاره به اینکه برای اعزام این کاروان بیش از 45 میلیون تومان هزینه نیاز است افزود: این کاروان را یک دستگاه ماشین تبلیغات، یک ماشین سمند، مینی‌بوس، نیسان، پیکان وانت، کامیون و ماشین اورژانس 115 تا خود تهران همراهی می‌کنند.

پورمهدی گنجی بیان داشت:  محل اعزام کاروان هفت خرداد از امامزاده قاسم(ع) بابل به مرقد مطهر آیت‌الله روحانی در مدرسه صدر و از آنجا به سمت مرقد امام خواهد بود که غروب 13 خرداد در مرقد امام حضور می‌یابند.

رئیس بسیج ادارات بابل گفت: امام خمینی نیز همانند امام حسین(ع) حماسه آفرید حماسه‌ای بزرگ که منجر به نجات ارزش‌های الهی شد، امروز وظیفه همه ما حفظ این ارزش‌ها از دسیسه‌ها و انحرافاتی است که دشمن در صدد انجام آن در کشور است.

وی از افزایش تقاضا برای اعزام کاروان پیاده در بابل خبر داد و تصریح کرد: استقبال مردم بابل در سال 91 حدود 175 نفر بود که این تعداد در روز آخر به 225 نفر افزایش یافت.

پورمهدی بیان داشت: گرچه اعزام امسال به 200 نفر می‌رسد اما قابل پیش‌بینی نبوده و در آخرین روزهای اعزام با افزایش تقاضا مواجه خواهیم بود.