رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸

عزاداری محرم - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

عزاداری محرم

Loading the player...

ویژه برنامه ای به مناسبت ایام سوگواری سالار شهیدان می باشد  که به پوشش تصویری عزاداری در شهرهای مختلف استان مازندران می پردازد.
عاشورا ، دهم ماه محرم ، روزپيروزي خون برشمشير است. غلبه فرياد مظلوم بر عربده كشي ظالم تا بن دندان مسلح پيروزي و نصرتي كه هلهله كنان كوفي و شامي آن را با چشمان بسته به آفتاب خود نديدندو از بالاي نيزه بردن آفتاب شادمان و خرسند شدند، درحالي كه نمي دانستند باخود رايت پيروزي حسين شهيد (ع) را به دوش مي كشند و با هلهله خويش كوس رسوايي خود رابر كوي و برزن مي زنند.

امروز ، تاريخ ،پيروزي حسين بن علي (ع) را به گواهي نشسته است، پيروزيي كه از بستر جهاد و متن خون شكوفا شد و آرمانهاي والاي اورا با جريان تاريخ نسل به نسل بشري واگويه كرد.

حماسه‌ي عاشورا سر فصل عشق و شور و عرفان بزرگ مردان الهي و نشان آفرينش عزت و اقتدار و آرمان گرايي بزرگ زناني است كه حيات اسلام ناب محمدي (ص) و آزادگي و آزادي را امداد جاودانه پايمردي و استقامت خود ساخته اند، نهضت حسيني و انقلاب فياض و جوشان عاشورا يك بعثت بدون وحي و شكفتن گلبانگ توحيد در چكاچك شمشير بر بلنداي سر نيزه هاست،‌كربلا عرصه انفجار نور و ظهور حماسه از يك سو و تبلور قساوت و حد اعلاي فاجعه از طرف ديگر است و نينوا سرزميني بي مانند براي نمايش تمامي عشق بر پرده هستي است،‌ واضح است كه دايره آفرينش را بي كربلا وجودي نيست منظومه معارف عارفان و سير سالكان الي الله و جهاد مجاهدين في الله و مجاهده عالمان في سبيل الله را بي حسين (ع) و زينب در باغ خاطر نمي توان گذراند.
 

سال تولید: 1395

تهیه کننده:مهدی وحیدی
کارگردان:سید مهدی بوی افراز
دستیار تهیه:عادل فرنودی
دستیار تولید:ذات الله رضایی
صدابردار:سید محمود موسوی
تصویربرداران:تقی قاسمپور-مجتبی رفیقی-محمد صادق ذاکریجواب‌های شاخه ای نویسنده تاریخ
لطفا فیلم عزاداری شب عاشورا عزاداری هییت ها در... نسیم ۱۳۹۵/۰۷/۲۳ ۲۰:۲۰

نسیم
لطفا فیلم عزاداری شب عاشورا عزاداری هییت ها در امامزاده سید حسین شیرود که پخش مستقیم بود رو بزارید ممنون
0 (0 آرا)
پست شده در ۱۳۹۵/۰۷/۲۳ ۲۰:۲۰