جهش تولید | یک‌شنبه، ۹ آذر ۱۳۹۹

عزاداران حسینی در مازندران چهار هزار و 700 واحد خون اهداء کردند - نمایش محتوای خبر

 

 

عزاداران حسینی در مازندران چهار هزار و 700 واحد خون اهداء کردند

مدیرعامل انتقال خون مازندران گفت: در دهه اول ماه محرم عزاداران حسینی در این استان چهار هزار و 712 واحد خون برای مصرف در مراکز درمانی اهداء کردند.

عزاداران حسینی در مازندران چهار هزار و 700 واحد خون اهداء کردند

دکتر اسماعیل پوریانی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت : حدود 60 درصد اهداء کنندگان خون در دهه اول ماه محرم در این استان را خون دهندگان مستمر تشکیل دادند.
به گفته وی 15 درصد از این افراد نیز برای نخستین بار به صورت داوطلبانه با مراجعه به پایگاه های انتقال خونشان را اهداء کردند.
وی اضافه کرد: خون های اهدایی عزاداران حسینی در دهه اول ماه محرم حدود 23 درصد از مصرف یکماه خون را در مراکز درمانی مازندران تامین کرد.
وی نیازماهانه مراکز درمانی این استان به خون را حدود 15 هزار واحد اعلام کرده که در هفت ماهه سالجاری حدود 100 هزار واحد خون در این مراکز توزیع شد.
مدیرعامل انتقال خون مازندران آمار خون اهدایی به این سازمان را در هفت ماهه سالجاری بیش از 80 هزار واحد اعلام کرد.
به گفته وی دراین مدت بیش از 93 هزار نفر داوطلب برای اهداء خون به پایگاه های انتقال خون مازندران مراجعه کردند که حدود 13 هزار نفر به دلایلی از جمله بیماری سرما خوردگی و یا مصرف قرص شرایط اهداء را نداشتند.
استان مازندران دارای سه میلیون و 184 هزار نفر جمعیت است که در 22 شهرستان و بیش از سه هزار روستا سکونت دارند و این استان در اهداء و مصرف خون به لحاظ جمعیتی رتبه دوم کشور را داراست.