سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۲ فروردین ۱۴۰۰

عرب‌مقصودی: 72 روستای مازندران دهه فجر به شبکه گاز متصل می‌شوند - نمایش محتوای خبر

 

 

عرب‌مقصودی: 72 روستای مازندران دهه فجر به شبکه گاز متصل می‌شوند

به گزارش خبرگزاری فارس از آمل، محسن عرب مقصودی ظهر امروز در جمع اهالی روستاهای بخش مرکزی این شهرستان با اشاره به اینکه توسعه گازرسانی در مازندران مرهون انقلاب اسلامی است، اظهار داشت: امروز شعار شرکت گاز مازندران این است که با نصب هر علمک گاز در درب منزل شهروندان، پیام انقلاب را که همان عمران و آبادانی است به مردم می‌رسانیم.

وی با بیان اینکه امروز بیش از 15 هزار کیلومتر شبکه گازرسانی در شهرها و روستاهای مازندران تعبیه شده است، تصریح کرد: امروز 623 هزار و 200 علمک گاز در مازندران نصب شده است.

عرب‌مقصودی با اشاره به اینکه مازندران بیش از یک میلیون مشترک گاز در مازندران از این نعمت استفاده می‌کنند، بیان داشت: امروز شرکت گاز مازندران 48 شهر مازندران را زیرپوشش دارد و 98 و هفت دهم درصد شهرهای این استان گازدار هستند.

وی با اعلام اینکه بر اساس امکان‌سنجی صورت گرفته از 2 هزار و 921 روستای مازندران یک‌هزار و 853 روستای استان امکان گازرسانی دارند که هم‌اکنون یک‌هزار و 456 روستای از نعمت گاز برخوردار شده است، ادامه داد: ضریب نفوذ گاز برای هر خانوار روستایی امروز در مازندران 78 درصد است و نیز در 296 روستا پیمانکاران مشغول به کار هستند.

این مسئول با تاکید بر اینکه در دهه فجر امسال 72 روستا و یک شهر آماده گازرسانی هستند، گفت: برای گازدار کردن این تعداد 350 هزار متر لوله‌گذاری صورت گرفته است و 14 هزار و 433 خانوار از نعمت گاز بهره‌مند می‌شوند.

مدیرعامل شرکت گاز مازندران بیان داشت: شرکت گاز مازندران برای اجرای این تعداد پروژه 372 میلیارد ریال اعتبار سرمایه‌گذاری کرده است.