سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۲ فروردین ۱۴۰۰

عربستان پدرخوانده داعش است - نمایش محتوای خبر

 

 

عربستان پدرخوانده داعش است

امام جمعه بهشهر گفت: عربستان به طور رسمی مزدور آمریکا شده است و در همه جا از تروریست‌های داعش حمایت می‌کند و در حقیقت عربستان سعودی پدرخوانده داعش است.

عربستان پدرخوانده داعش است

به گزارش خبرگزاری فارس از بهشهر، حجت‌الاسلام سید عربعلی جباری در خطبه‌های نماز جمعه بهشهر با اشاره به اوضاع منطقه خاورمیانه اظهار کرد: ناامن کردن دنیا از موارد خطرناکی است که داعش به‌وجود آورده و امروز می‌بینیم حتی کسانی که با دست خودشان داعش را درست کرده‌اند، در هراس هستند و این عاقبت ظالمان و خودکامگان است.

وی افزود: عناصر داعش فقط ظاهری انسانی دارند، در حالی آنها از هر درنده‌ای خطرناک‌تر هستند، هر چند همه دنیا می‌دانند که تمام این فتنه‌ها زیر سر آمریکا است.

امام جمعه بهشهر با اشاره به هلاکت یکی از عوامل اصلی داعش خاطرنشان کرد: آمریکایی‌ها در حالی ادعا می‌کنند که این عنصر خطرناک را کشته‌اند که خودشان حامی اصلی آن هستند.

جباری شناخت تحرکات دشمن در جنگ نرم را بسیار مهم ارزیابی کرد و گفت: دنیای استکبار در دهه‌های اخیر همه توان خود را برای توقف فعالیت‌های مسلمین به کار گرفته است و قصد دارد با برنامه‌ریزی از پیش تعیین شده دستاوردهای مسلمین را مورد هجمه قرار دهد و عوامل داخلی شیطان بزرگ در جامعه ما هم این اهداف را دنبال می‌کنند و می خواهند جلوی رشد مادی و معنوی ما را بگیرند.

وی با اشاره به برخی اقدامات ظالمانه آمریکا علیه مسلمانان اظهار کرد: آمریکا سه هدف اصلی و شوم اسلام‌ستیزی، شیعه‌ستیزی و ایران‌ستیزی را در سیاست‌های خود دنبال می‌کند و مزدوران سرسپرده‌اش در منطقه از آنها حمایت می‌کنند.

خطیب جمعه بهشهر توجه به رضای خداوند را موجب عزت و سربلندی مسلمانان دانست و افزود: شخصیت‌هایی مانند شهید هاشمی‌نژاد و آیت‌الله جباری(ره) برای خشنودی مردم حرف نمی‌زدند، آنها فقط برای خدا سخن می‌گفتند و رضایت او را در نظر می‌گرفتند و خداوند هم محبت آنان را در دل مومنین قرار داد.

وی با اشاره به سرسپردگی آل‌سعود از حاکمان کاخ سفید گفت: عربستان به طور رسمی مزدور آمریکا شده است و در همه جا از تروریست‌های داعش حمایت می‌کند و در حقیقت عربستان سعودی پدرخوانده داعش است و حتی در جنگ نرم نیز آنها قصد دارند که اسلام را یک دین خشن معرفی کنند و جاذبه اسلام را از بین ببرند و به دافعه تبدیل کنند.

جباری به ربوده شدن امام موسی صدر اشاره کرد و گفت: کسانی که شعار دموکراسی و آزادی در دنیا سر می‌دهند و داعیه حقوق بشر را دارند و به قول خودشان می‌خواهند با تروریسم مبارزه کنند این مرد مجاهد را ربوده‌اند.

وی با انتقاد از برخی جریانات و اشخاص سیاسی که دل در گروه ارتباط با آمریکا بسته‌‎اند، خاطر نشان کرد: عده‌ای فکر می‌کنند نشست و برخواست با آمریکا برای آنها منفعت دارد، در حالی که قرآن به ما می‌گوید دوستی با جنایتکاران و ظالمان عاقبتی جز ذلت نخواهد داشت و مطمئن باشید ایمان همراه با عمل صالح موجب تحول می‌شود و حماسه‌هایی مانند انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و دفاع از حریم ولایت اتفاق بیافتد.