سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲۵ فروردین ۱۴۰۰

عربستان لیاقت خادمی حرمین شریفین را ندارد/کمیته حقیقت‌یاب باید علت فاجعه منا را مشخص کند - نمایش محتوای خبر

 

 

عربستان لیاقت خادمی حرمین شریفین را ندارد/کمیته حقیقت‌یاب باید علت فاجعه منا را مشخص کند

قائم‌مقام جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: کمیته حقیقت‌یاب باید علت فاجعه منا را مشخص کند تا بی‌کفایتی آل‎سعود مشخص شود.

عربستان لیاقت خادمی حرمین شریفین را ندارد/کمیته حقیقت‌یاب باید علت فاجعه منا را مشخص کند

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، آیت‌الله مرتضی مقتدایی در هفتمین اجلاسیه منطقه‌ای جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در مجتمع فرهنگی و آموزشی قوه‌قضائیه در ساحل فرح‌آباد مرکز مازندران، اظهار کرد: فاجعه منا مصیبت بزرگی بود که مسلمانان را داغدار کرد.

وی مصیبت بزرگ منا را نشانه بی‌کفایتی آل‌سعود دانست و افزود: عربستان لیاقت خادمی حرمین را ندارد و جهان اسلام باید برای این فاجعه چاره‌اندیشی کنند.

قائم‌مقام جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با بیان اینکه عمق دردناک فاجعه منا با سه روز عزای عمومی از سوی مقام معظم رهبری مشخص شد، گفت: کمیته حقیقت‌یاب باید این فاجعه را مشخص کند تا بی‌کفایتی آل‎سعود مشخص شود.

این مسئول با بیان اینکه سه کمیسیون در هفتمین اجلاسیه جامعه مدرسین فعالیت کردند، ادامه داد: مسائل کارشناسی و تخصصی در کمیسیون‌ها مطرح شد که نتیجه آن می‌تواند ارزشمند باشد.

مقتدایی با بیان اینکه خلاصه کمیسیون‌ها در جلسات مختلف نهایی و بررسی می‌شود، تصریح کرد: طی برگزاری جلسات تخصصی نتایج حاصل از این اجلاسیه به دولت، مجلس و نهادهای مربوطه ارجاع داده می‌شود.

وی با بیان اینکه برخی از گزارشات مربوط به مسائل فرهنگی است، اضافه کرد: یکی از مشکلات در زمینه صدا و سیما است که باید بررسی و برطرف شود.

قائم‌مقام جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با اشاره به اینکه شورای عالی کمیسیون این مصوبات را ارجاع می‌دهد و پیگیری می‌کند، گفت: برخی از موارد از سوی مقام معظم رهبری پیگیری می‌شود.