سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۹ فروردین ۱۴۰۰

عدم پرداخت نیم درصد سهم کتابخانه‌های عمومی جرم است - نمایش محتوای خبر

 

 

عدم پرداخت نیم درصد سهم کتابخانه‌های عمومی جرم است

به گزارش امروز خبرگزاری فارس از شهرستان ساری به نقل از روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان مازندران، جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان بابل، به ریاست معاون استاندار و فرماندار ویژه بابل و با حضور سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان، شهرداران، بخشداران، سایر اعضای انجمن و اعضای هیئت مدیره انجمن خیرین کتابخانه ساز بابل در فرمانداری ویژه این شهرستان برگزار شد.

رجب ملایی رئیسی معاون استاندار و فرماندار ویژه بابل در این جلسه با بیان اینکه وضعیت کتابخانه‌های عمومی بابل تا رسیدن به افق سند چشم‌انداز توسعه فاصله بسیاری دارد، به لزوم کار و تلاش برای جبران عقب‌ماندگی‌ها و رسیدن به اهداف تاکید کرد.

وی با توصیه به شهرداران برای اجرای قانون و پرداخت به موقع سهم نیم درصد کتابخانه‌های عمومی از درآمد شهرداری‌ها، اذعان داشت: عدم پرداخت این مبالغ از سوی شهرداری‌ها با توجه به بند صریح قانونی، جرم تلقی می‌شود و باید بدان پاسخگو بود.

فرماندار ویژه بابل افزود: ضرورت دارد با تشکیل جلسات مستمر انجمن کتابخانه‌های عمومی، به مشکلات این نهاد فرهنگی رسیدگی کامل شود تا بسترسازی مناسبی برای جوانان در سطح شهرستان فراهم شود.

ملایی همچنین از خیران کتابخانه‌ساز خواست تا مسئولان را در ارتقاء شاخص‌های کتابخانه‌ای کمک کنند تا خدمات فرهنگی ماندگاری از آنها به جای بماند.

به گزارش فارس در پایان مقرر شد، یک کتابخانه عمومی در بخش بندپی شرقی بابل با تامین زمین از سوی بخشداری و مشارکت انجمن خیران، فرمانداری و اداره کل کتابخانه های عمومی ساخته شود.