جهش تولید | جمعه، ۱۵ اسفند ۱۳۹۹

عجله برای برجام سبب سوء‌استفاده دشمن شد - نمایش محتوای خبر

 

 

عجله برای برجام سبب سوء‌استفاده دشمن شد

امام جمعه بابل با اشاره به اینکه برجام بی‌نتیجه بود، گفت: عجله برای انجام توافقنامه سبب شد دشمن سوءاستفاده کند و با جسارت به تحریم‌ها ادامه دهد.

عجله برای برجام سبب سوء‌استفاده دشمن شد

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس از شهرستان بابل، حجت‌الاسلام حسن روحانی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهرستان بابل با اشاره به اخلاق و رفتار پیامبر(ص)، اظهار کرد: مردم دوران پیامبر(ص) آنقدر شیفته اخلاق و رفتار حضرت بودند که آن بزرگوار را مانند پدرشان دوست داشتند.

وی با اشاره به اینکه پیامبر نقش پدر را در خانواده بزرگ امت اسلامی ایفا می‌کرد، افزود: مجلس و محفل پیامبر مجلس حلم، تقوا و فضیلت بود، پیامبر امانت‌دار بوده و اعتدال رفتاری را رعایت می‌کرد، مردم در مجلس پیامبر(ص) به پیرمردها احترام گذاشته و افراد نیازمند و کوچک را در اولویت قرار می‌دادند.

امام جمعه بابل با تسلیت درگذشت عالم ربانی، آیت‌الله فاضل، تصریح کرد: رحلت آیت‌الله فاضل خسارت سنگینی بر جامعه ما بود اما تسلیم اراده الهی هستیم.

این مسؤول با تجلیل از شخصیت آیت‌الله فاضل، یادآور شد: آیت‌الله فاضل عالم برجسته‌ای بود که از مواهب دنیا کم بهره بود اما بسیار خدمت کرد و هر چه در دنیا و اموال داشت در راه اسلام و خدمت به مردم اهدا کرد.

امام جمعه بابل با اشاره به اینکه آیت‌الله فاضل منزلی که از پدرش به ارث رسید را فروخت و آن را خرج توسعه کتابخانه مدرسه علمیه فیضیه مازندران کرد، ادامه داد: وی شبانه‌روز پاسخگوی مردم بود و همواره حوصله برای حل مشکلات مردم را داشت و کمترین ناراحتی در این زمینه احساس نمی‌کرد.

وی اضافه کرد: در زمانی که حقوق‌های نجومی در جامعه مطرح است و این افراد مدعی حق هستند، عالم گرانقدر آیت‌الله فاضل حتی یک متر زمین و ملک از خود بر جای نگذاشت.

روحانی اظهار کرد: آیت‌الله فاضل با دست خالی مدرسه بزرگ علمیه را ساخت و عالمان بزرگی در آن تربیت کرد، آثار علمی به جا مانده از وی نشانه قدرت علمی و فقهی این عالم بزرگوار است.

وی با بیان اینکه عشق به رهبری و انقلاب در ایشان موج می‌زد، یادآور شد: این عالم گرانقدر در قبل از انقلاب قدرتمندانه در تمام صحنه‌ها حضور گسترده داشت و از مبارزان و پیشگامان مبارزه با رژیم ستمشاهی بود و بعد از انقلاب هم خدمات وی به نظام اسلامی قابل توجه است و همواره سعی در تقویت جایگاه ولایت فقیه داشت و وفادار به ولایت فقیه بود.

 

روحانی خاطرنشان کرد: آیت‌الله فاضل با پای برهنه و پیاده به سمت نماز جمعه می‌رفت که نشانه علاقه ایشان و عظمت جایگاه نماز جمعه در نظر این عالم بزرگ بود.

امام جمعه بابل ادامه داد: یکی از توجهات ایشان توجه به اعتکاف و احیای این سنت پیامبر(ص) بود که از جمله آن اعتکاف دهه آخر ماه مبارک رمضان و اعتکاف شعبانیه برای تعجیل در فرج امام عصر(عج) بود.

روحانی با تبریک هفته وقف تصریح کرد: متاسفانه حق تولیت در وقف در بسیاری از امور رعایت نمی‌شود، باید دل مردم را به وقف گرم کنید.

امام جمعه بابل اضافه کرد: با وجود وعده‌هایی که در برجام داده شد کنگره و سنا تقریبا با آرای قاطع  تحریم ایران را تمدید کردند و سخنگوی کاخ سفید از اجرای ادامه تحریم‌ها خبر داد.

وی با اشاره به اینکه با وجود تلاش‌ و هزینه‌های فراوان برجام بی‌نتیجه بود، تصریح کرد: عجله برای انجام توافقنامه سبب شد دشمن سوء‌استفاده کند و با اختیار خود به تحریم‌ها ادامه دهد.

امام جمعه بابل افزود: تصور دشمن این است که با تحریم‌ها می‌توانند ما را به تسلیم وادار کنند، اما بدانند با ده‌ها مصوبه و تحریم دیگر نیز هیچ غلطی نخواهند کرد.

روحانی از وزارت امور خارجه، شورای امنیت ملی و مجلس شورای اسلامی خواست موضعی جدی در این زمینه داشته باشند و قاطعانه و با قدرت کامل، در مقابل این صحنه برخورد کنند.