سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۹ فروردین ۱۴۰۰

عاشورا ضامن ماندگاری انقلاب اسلامی است - نمایش محتوای خبر

 

 

عاشورا ضامن ماندگاری انقلاب اسلامی است

رئیس ستاد اقامه نماز مازندران از عاشورا به عنوان مایه ابهت و ضامن ماندگاری و محبوبیت انقلاب اسلامی در منطقه یاد کرد.

عاشورا ضامن ماندگاری انقلاب اسلامی است

حجت الاسلام عباسعلی ابراهیمی امروز شنبه در خطبه های نماز ظهر عاشورا در ساری همچنین حماسه شهادت امام حسین (ع) و یارانش را مظهر کفر ستیزی و مقابله با دشمنان دین دانست و افزود: با پیروی از محرم و غدیر همواره در نبرد با زورگویان پیروز خواهیم بود.
وی انقلاب اسلامی را برگرفته از قیام سالار شهیدان دانست و گفت: به برکت این حماسه بزرگ، توطئه دشمنان در 37سال اخیر همواره نا کارآمد بوده است.
مدیر شورای سیاست گذاری ستاد اقامه نماز منطقه یک کشور یاد آور شد: امام حسین در روز عاشورا در حالی که مشغول پرداختن به نبردی نا برابر بود مشغول اقامه نماز شد و در پاسخ به شگفتی یارانش فرمود 'جهان باید بداند که قیام من ترجیحا به خاطر احیای این فریضه الهی است.'
مدیر کل پیشین فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران از امر به معروف و نهی از منکر به عنوان دیگر هدف بزرگ قیام سالار شهیدان نام برد و ادامه داد: این امام همام اینگونه به ما آموخت که نه ظلم کنید و نه در مقابل ستم دیگران آرام بگیرید.
حجت الاسلام ابراهیمی خاطر نشان کرد: عاشورا مربوط به زمان و مکان محدودی نیست بلکه هر لحظه باید با پیروی از حماسه آفرینان این واقعه سترگ، در مقابل ستمگران بایستیم.
او با اشاره به اینکه جهان امروز نیز گرفتان یزید صفتانی است که به نام اسلام از هر ظلم و جنایتی رویگردان نیستند، گفت: بر ماست که با پیروی از امام حسین(ع) و یاران باوفایش در برابر داعشی ها ایستادگی کنیم.
نماز ظهر عاشورای ساری با حضور عموم شهروندان و مسوولان استانی و شهرستانی به امامت حجت الاسلام ابراهیمی در امام زاده یحیی این شهر اقامه شد.
مردم دیگر شهرهای مازندران نیز پس از مراسم دسته روی و سوگواری با حضور در مساجد، تکایا و امام زاده ها به اقامه نماز عاشورا پرداختند.