سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۳ فروردین ۱۴۰۰

ظرفیت ناوگان کشتیرانی ایران به 6 میلیون تن می‌رسد - نمایش محتوای خبر

 

 

ظرفیت ناوگان کشتیرانی ایران به 6 میلیون تن می‌رسد

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس از رامسر، بیست و یکمین همایش ارگان‌های دریایی کشور از روز سه شنبه با هدف توسعه پایدار و نقش ارگان‌های دریایی کشور در توسعه پایدار در هتل رامسر آغاز شد.

رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران مهم‌ترین اهداف برگزاری این همایش را، ایمنی و محیط زیست، نیروی انسانی در بحث دریا، بنادر و توسعه پایدار و اقتصاد حمل و نقل دریایی برشمرد.

محمدحسین داجمر افزود: همایش‌ها به منظور هماهنگی ارگان‌ها و دست‌اندرکاران بخش دریایی کشور و بررسی مشکلات و مسایل این بخش و همچنین شناسایی راهکارها برای حل مشکلات برگزار می‌شود.

وی گفت: طرح و پیگیری مسائل بین‌المللی مرتبط با بخش دریایی کشور در همایش هماهنگی ارگان‌های دریایی از دیگر اهداف این همایش است.

این مسئول خاطرنشان کرد: در این همایش سعی شده تا عواملی را که سبب رشد و یا رکود صنعت کشتیرانی می‌شود را بررسی کنیم.

وی ادامه داد: لزوم بررسی این موارد برای کشور ما الزامی و مهم است تا از کشورهایی که در این صنعت قرار دارند عقب نیفتاده و همزمان با دنیا حرکت کنیم.

وی در مورد نقش بنادر در توسعه پایدار کشور و بهبود شاخص‌های کلان اقتصادی و افزایش سرمایه‌گذاری بخش خصوصی و حمل و نقل دریایی اظهار داشت: ناوگان کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران شامل 164 فروند کشتی است که با ظرفیتی بیش از 5 میلیون و 800 هزار تن کار می‌کند.

این مسئول تاکید کرد: قصد داریم تا پایان سال جاری این ظرفیت را با افزایش ناوگان به 6 میلیون تن برسانیم.

به گزارش فارس، در این همایش دو روزه بیش از 500 نفر از روسای ارگان‌های دریایی، مدیران، کارشناسان، دانشگاهیان و علاقمندان صنعت حمل و نقل دریایی حضور دارند.