سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۳ تیر ۱۴۰۰

ظرفیت صادرات 100 هزار تنی مرغ مازندران به روسیه - نمایش محتوای خبر

 

 

ظرفیت صادرات 100 هزار تنی مرغ مازندران به روسیه

استاندار مازندران با بیان اینکه ظرفیت صادرات بیش از 100 هزار تن تولید مرغ به کشور روسیه و آستراخان را داریم، گفت: در زمینه صادرات آبزیان ماهیان سردآبی و گرم‌آبی نیز اقدامات خوبی انجام شده است.

ظرفیت صادرات 100 هزار تنی مرغ مازندران به روسیه

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان بابلسر، ربیع فلاح‌جلودار صبح امروز در نشست مشترک فعالان اقتصادی آستراخان روسیه و مازندران در هتل میزبان بابلسر، با بیان اینکه روابط دوستانه دو استان از اردیبهشت سال 93 شروع شد، اظهار کرد: جلسه امروز برای پیگیری اقدامات انجام شده در این مدت است.

وی با بیان اینکه این جلسه می‌تواند فرصت مناسبی برای ایجاد منافع دو کشور باشد، افزود: یکی از اقدامات خوب انجام شده در این مدت راه‌اندازی پرواز مستقیم تهران به آستراخان بود که در گذشته در این زمینه با مشکلاتی مواجه بودیم.

استاندار مازندران حضور پنج نفر از اساتید دو دانشگاه آستراخان و مازندران برای تبادل اطلاعات علمی و آموزش زبان فارسی و روسی در دو کشور را از دیگر اقدامات دانست و افزود: در بخش ورزشی نیز قرار است در این ماه هیأتی از بخش‌های ورزشی مازندران به آستراخان سفر کنند.

این مسؤول با تأکید بر توسعه همکاری تجاری و اقتصادی بین دو استان، تصریح کرد: در این مدت شاهد حضور کمپانی‌های متعدد و کارشناسان مختلف از روسیه در مازندران بودیم که با توجه به ظرفیت مازندران بررسی‌هایی داشتند و اقدامات خوبی انجام دادند.

فلاح‌جلودار با بیان اینکه مازندران قابلیت صادرات گسترده در بخش محصولات باغی، زراعی، گیاه، لبنیات، آبزیان و بخش‌های صنعتی را دارد، گفت: با بررسی کارشناسان روسیه ضریب کیفیت محصولات استان مشخص شد و مورد توجه قرار گرفت.

وی با اعلام اینکه مازندران توانایی صادرات تا 500 هزار تن در بخش گل و گیاه، مرکبات و کیوی را دارد، بیان کرد: در زمینه صادرات محصولات لبنی مازندران، برند کاله در بیشتر بازارهای اروپایی و آسیایی شناخته می‌شود توانست نخستین محموله این بخش را به استان آستراخان ارسال کند.

استاندار مازندران با بیان اینکه ظرفیت صادرات بیش از 100 هزار تن تولید مرغ به کشور روسیه و آستراخان را داریم، ادامه داد: در زمینه صادرات آبزیان ماهیان سردآبی و گرم‌آبی نیز اقدامات خوبی انجام شده است.

این مسؤول خاطرنشان کرد: تا پایان امسال یا اوایل سال آینده نخستین پایانه صادراتی ماهیان سردآبی و گرم‌آبی راه‌اندازی می‌شود.

فلاح‌جلودار بر توسعه رونق گردشگری دو استان تأکید کرد و افزود: گردشگری دریایی دو استان مورد توجه و تقویت قرار گیرد.

وی با اعلام اینکه یکی از اقدامات خوب که در سال گذشته انجام شد انعقاد قرارداد 1.3 میلیارد دلاری در رابطه با برق‌دار کردن راه‌آهن و ریل استان‌های شمالی و مازندران و گلستان بود، گفت: در بندر فریدونکنار و نوشهر شرایط مساعدی برای توسعه ترانزیت کالا وجود دارد که باید مورد توجه قرار گیرد.