سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

ظرفیت اقامت گردشگری مازندران افزایش یافت - صفحه اصلی.old

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

ظرفیت اقامت گردشگری مازندران افزایش یافت

ظرفیت اقامت گردشگری مازندران افزایش یافت


معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری مازندران گفت : ظرفیت اسکان و اقامت واحدهای اقامتی و گردشگری استان برای تعطیلات نوروزی ، 11درصد افزایش یافت.

ظرفیت اقامت گردشگری مازندران افزایش یافت

مهران حسنی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : ظرفیت اسکان رسمی و غیر رسمی اعم از هتل ، متل ، هتل آپارتمان ، مجتمع های تفریحی توریستی ، کمپینگ ، زائر سراها ، مجتمع های اقامتی ، ویلاها و تاسیسات ساحلی 670 هزار نفر شب بوده است که این ظرفیت امسال به 740هزار و 197 نفر شب افزایش یافت.

وی به وجود 55هتل ، 46 متل ، 72 هتل آپارتمان ، 16 مهمانپذیر ، دو مجتمع تفریحی توریستی و هفت واحد کمپینگ به ظرفیت 20 هزارو 307 نفر شب در مازندران اشاره کرد و اظهار داشت : 48 زائر سرا به ظرفیت شش هزار و 346 نفر شب در استان آماده پذیرایی گردشگران نوروزی است.

حسنی با اشاره به وجود 47 اقامتگاه دولتی به ظرفیت 12 هزار و 250 نفر شب ، ادامه داد : 420 مدرسه به ظرفیت 21 هزار نفر شب نیز به امکانات و تجهیزات مورد نیاز برای پذیرایی گردشگران فرهنگی در استان مازندران آماده شده است.

معاون گردشگری و جانشین دبیر ستاد هماهنگی سفر استان مازندران به وجود 122 منطقه نمونه گردشگری به ظرفیت 41 هزار 990نفر شب در استان اشاره کرد و گفت : 76هزار و 640 اقامتگاه استیجاری ویلایی ، آپارتمان و سوئیت به ظرفیت 476 هزار و 510نفرشب نیز در استان وجود دارد.

وی تصریح کرد: پارک ها و تفرجگاههای جنگلی با قابلیت اسکان مسافران در منابع طبیعی ساری و نوشهر نیز از دیگر اقامتگاههای آماده برای پذیرش گردشگران است.

مازندران در تعطیلات نوروزی سال 93 پذیرای بیش ازهشت میلیون نفر مسافر و گردشگر با متوسط اقامت حدود سه شب بوده است.