جهش تولید | دوشنبه، ۱۱ اسفند ۱۳۹۹

طوفان سقف 15خانه را در آمل با خود برد - نمایش محتوای خبر

 

 

طوفان سقف 15خانه را در آمل با خود برد

فرماندار آمل گفت که طوفان شدیدی که با سرعت بیش از 55 کیلومتر بر سرعت این شهرستان را در نوردید ، سقف 15 خانه را با خود برد .

طوفان سقف 15خانه را در آمل با خود برد

احمد منفرد روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : خانه های خسارت دیده در روستاهای ' کچب کلوا ' و ' سفلی ' بخش دابودشت واقع است که بر اساس اعلام کارشناسان ، باد سقف هفت خانه را به طور کامل با خود برده است و به سقف هشت خانه دیگر هم بین 50 تا 70 درصد خسارت وارد کرد.
وی ادامه داد : همچنین تندباد نسبتا شدید شب گذشته سبب شکسته شدن سرشاخه های درختان و افتادن بر روی سیم های برق شد که قطعی برق را برای برخی از مناطق شهر آمل در پی داشت .
فرماندار آمل گفت : از صبح امروز اعضای تیم امداد و نجات جمعیت هلال احمر چندین سقف نایلون پلاستیکی برای پوشش موقتی به روستاهای طوفان زده ارسال کردند .
به گزارش خبرنگار ایرنا ، طوفانی که 12 شهریور با سرعت 90 تا 110 کیلومتر مازندارن را در نوردیده بود ، بیش از 240 میلیارد ریال به خانه ها ، واحدهای تولیدی ، خدماتی و آموزشی شهرستان آمل خسارت وارد کرد.
طوفان 20 روز پیش سبب تخریب سقف 903 خانه شهری و روستایی ، 400 واحد گلخانه و مرغداری و 45 واحد شالیکوبی شد و به دهها مسجد ، تکیه ، مدرسه و فضاهای ورزشی از 30تا 100 درصد خسارت وارد کرد.
بارندگی رگباری همراه با تندباد از اوایل بامداد امروز در مازندران شروع شد و بر اساس اعلام هواشناسی تا ظهر فردا دوشنبه ادامه می یابد .