جهش تولید | چهارشنبه، ۳۰ مهر ۱۳۹۹

طلب 533 میلیارد تومانی دانشگاه علوم پزشکی مازندران از سازمان‌های بیمه‌ای - نمایش محتوای خبر

 

 

طلب 533 میلیارد تومانی دانشگاه علوم پزشکی مازندران از سازمان‌های بیمه‌ای

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت: سازمان‌های بیمه‌ای بابت صورت‌حساب‌های ارسالی بیماران حدود 533 میلیارد تومان به دانشگاه علوم پزشکی مازندران بدهکار هستند.

طلب 533 میلیارد تومانی دانشگاه علوم پزشکی مازندران از سازمان‌های بیمه‌ای

قاسم جان‌بابایی بعد از ظهر امروز در گفت‎وگو با خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاری فارس در مازندران، اظهار کرد: با توجه به اینکه حدود 50 درصد از منابع دانشگاه علوم پزشکی مازندران به درآمدهای وصولی از سازمان‌های بیمه‌ای وابسته است، لذا تأخیر مؤسسات بیمه‌ای در پرداخت این منابع، دانشگاه را به چالش‎های اساسی در همه بخش‌های بهداشتی، درمانی و آموزشی دچار کرده است.

وی با تأکید بر اینکه تأخیر در این پرداخت‌ها، به‌طور جدی امر خدمت‌رسانی به بیماران را تحت‌الشعاع قرار می‌دهد، افزود: هزینه‌های تدارک دارو، تجهیزات پزشکی و سایر نیازهای روزمره بیمارستان‌ها نیازمند منابع مالی قابل توجهی هستند که عمدتاً از محل درآمدهای بیمارستان‎ها تأمین می‌شوند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران بیان کرد: دانشگاه برای پیشگیری از توقف ارائه خدمات به مراجعان، علاوه بر تحمل مبلغ قابل توجه بدهکاری بابت هزینه‌های جاری، بخشی از منابع خود را در این زمینه به‌کار گرفته که خود می‌تواند عملکرد دانشگاه در سایر جنبه‌ها را تحت تأثیر قرار دهد.

این مسؤول گفت: علاوه بر این موارد، پرداخت مطالبات نیروی انسانی بخش درمان اعم از پزشکی و کارکنان پیراپزشکی، مستلزم وصول این مطالبات است که خود می‌تواند به‌کارگیری نیروی انسانی و ارائه خدمات تخصصی را مختل کند.

جان‎بابایی اضافه کرد: مدیران سازمان‌های بیمه‌ای باید هرچه زودتر تکلیف بدهی‌های دانشگاه را مشخص کنند تا به اجرای طرح تحول سلامت در استان مازندران لطمه وارد نشود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران تصریح کرد: بیمه تأمین اجتماعی با 247 میلیارد تومان، بیمه سلامت ایرانیان با 253 میلیارد تومان، بیمه نیروهای مسلح با 26 میلیارد تومان و بیمه کمیته امداد با 7 میلیارد و 300 میلیون تومان، بیشترین بدهی‌ها را در بین سازمان‌های بیمه‌گر به دانشگاه علوم پزشکی مازندران دارند.

وی در پایان گفت: این سازمان‌ها براساس اسناد سال 94 و آخرین اسناد ارسالی تا شهریور سال 95 هنوز موفق به  تسویه بدهی خود نشده‌اند.