سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲۶ فروردین ۱۴۰۰

طلب 400 میلیارد تومانی بیمه ایران برای بیمه طلایی فرهنگیان - نمایش محتوای خبر

 

 

طلب 400 میلیارد تومانی بیمه ایران برای بیمه طلایی فرهنگیان

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، محمدتقی عباسپور بعد از ظهر امروز در گردهمایی تبیین اهداف و برنامه‌های سال تحصیلی جدید در حوزه معاونت آموزش متوسطه استان که در مجتمع آموزشی رفاهی فرهنگیان برگزار شد، اظهار داشت: با توجه به جایگاه آموزش و پرورش مازندران در سطح کشور اعتبارات کیفیت بخشی متناسب با عملکرد دیده شود.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر اعتبارات جاری آموزش و پرورش متمرکز کشوری است، افزود: بیشترین اعتبارات فرهنگیان به بودجه جاری اختصاص یافت.

عباسپور با بیان اینکه در حال حاضر مشکل معلمان پیش دبستانی لاینحل مانده است، تصریح کرد: 15 میلیارد و 700 میلیون تومان مطالبات این اقشار بود که بعد از چند سال به 28 میلیارد تومان رسیده است.

وی افزود: امسال آموزش و پرورش مدارس شبانه‌روزی را بیش از سال‌های گذشته مورد توجه قرار داد.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش مازندران توزیع شیر به مدارس را وابسته به تامین مالی دانست و ادامه داد: برای سال تحصیلی جدید توزیع شیر مدارس با تامین اعتبار مواجه شد و 22 نوبت شیر در مدارس دولتی توزیع می‌شود.

وی بخشی از دغدغه فرهنگیان را عدم پرداخت به موقع اضافه کاری و غیره دانست و گفت: به دلیل نبود اعتبار، اضافه کار آموزشی پرداخت نمی‌شود.

عباسپور با بیان اینکه ستاد اسکان فرهنگیان از هفته آخر خرداد ماه تا 15 شهریور ماه در مدارس فعالی می‌شود، افزود: روسای آموزش و پرورش شهرستان و مناطق نسبت به آماده‌سازی و نظارت اسکان فرهنگیان اقدام کنند.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش مازندران بیمه و درمان فرهنگیان را یکی از موضوعات قابل پیگیری در آموزش و پرورش عنوان کرد و ادامه داد: برای بیمه طلایی فرهنگیان کارهای زیادی انجام شد.

این مسئول با اشاره به اینکه شرکت بیمه ایران بالغ بر 400 میلیارد تومان بابت بیمه طلایی از آموزش و پرورش طلبکار است، اذعان داشت: این شرکت بیمه، شرط قرار داد جدید را تسویه حساب مطالبات خود از آموزش و پرورش دانست.