جهش تولید | چهارشنبه، ۱۴ خرداد ۱۳۹۹

طلبکار دولت نباشیم - انتقاد از بیکاری در مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

طلبکار دولت نباشیم - انتقاد از بیکاری در مازندران

به گزارش خبرگزاری فارس از ساری، آیت‌الله نورالله طبرسی ظهر امروز در مراسم تودیع و معارفه استاندار مازندران که با حضور رحمانی فضلی وزیر کشور در محل استانداری مازندران در حال برگزاری است، با اشاره به اینکه مدیریت در دین اسلام وظیفه و مسئولیت سنگینی است، اظهار داشت: اهمیت مدیریت به گونه‌ای است که خداوند در قرآن کریم به آن قسم می‌خورد.

وی در بیان شرایط مدیریت در اسلام تصریح کرد: مدیریت در اسلام باید بر اساس تخصص و تدین باشد و این دو مکمل یکدیگر هستند و اگر جمع نشوند خطرناک است.

طبرسی با تاکید بر اینکه مدیر باید قدرت و توان علمی و فکری داشته باشد، افزود: مدیر باید دانا و توانا نیز باشد.

نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه طاهایی مدیری است که هیچ گاه از جابه‌جایی خود ناراحت نشد بلکه همیشه لبخند به لب داشت، گفت: این در حالی است که بسیاری از مدیران از جابه‌جایی خود ناراحت می‌شوند.

وی با اعلام اینکه این روزها برای مدیریت در مازندران بسیاری با بنده و دفتر تماس می‌گیرند و می‌خواهند مدیرکل و معاون استاندار شوند، افزود: به همه این دوستان گفتیم که برنامه ارائه دهند تا ببینیم نیاز استان را می‌شناسند یا نه اما، دوستان بیشتر به فکر مدیر شدن هستند تا بخواهند مشکلات استان را رفع کنند.

نماینده ولی‌فقیه در مازندران با بیان اینکه امروز اشتغال، بیکاری و فقر بزرگترین مشکل استان مازندران است، افزود: این مشکلات مانند سایر نقاط کشور در مازندران نیز وجود دارد در حالی که به دلیل طبیعت زیبای این استان، نباید بیکاری در مازندران وجود داشته باشد.

وی با اعلام اینکه شایسته نیست مازندرانی‌ها برای کار از استان خارج شوند، گفت: ظرفیت‌ها و امکانات زیادی در مازندران وجود دارد ولی هنوز نتوانسته‌ایم به شایستگی از آن استفاده کنیم.

طبرسی با اشاره به اینکه امروز نباید از دولت بیش از اندازه متوقع بود، یادآور شد: نباید بسیاری از مسائل را از دولت طلبکارانه بیان کرد بلکه باید فرصت داد و با توجه به اینکه دولت نیز افرادی دلسوز دارد که مشکلات را می‌فهمند باید منتظر ماند.

وی با بیان اینکه دکتر روحانی فرصت می‌خواهد تا به تدریج وضعیت اقتصادی را سامان دهد، افزود: امروز شرایط سخت و سنگینی بر کشور حاکم است.

نماینده ولی‌فقیه در مازندران با تاکید بر اینکه برای ایجاد تحول و نهادینه کردن یک فرهنگ نیاز است که بسترسازی صورت گیرد، اذعان کرد: بسیاری از فرهنگ‌های موردنیاز جامعه باید به مرور زمان و با بسترسازی مناسب صورت گیرد.

وی با اشاره به اینکه تاکنون مازندران 20 استاندار به خود دیده است تاکید کرد: امیدواریم مازندران به صورت یک مجموعه خاص دیده و از حمایت‌های کشوری برخوردار شود.

طبرسی بر بهره‌مندی مرکز استان مازندران از اعتبارات ملی نیز تاکید کرد.