سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۳۱ فروردین ۱۴۰۰

طلا‌فروشی‌های فاقد ایمنی پلمپ می‌شوند - نمایش محتوای خبر

 

 

طلا‌فروشی‌های فاقد ایمنی پلمپ می‌شوند

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، محمد عظیمی بعد از ظهر امروز در همایش پلیس و مسئولان بانک‌های عامل مازندران اظهار داشت: امکانات پلیس برای جلوگیری از جرم و جنایات روز به روز در حال افزایش است.

وی بیان کرد: پلیس برای جلوگیری از جرم و جنایات تلاش دارد که با آخرین تکنیک‌های روز دنیا آشنایی پیدا کند.

رئیس پلیس آگاهی مازندران با اعلام اینکه مجرمین همیشه بسیار از پلیس جلوتر هستند، افزود: اقدامات پلیس برای شناسایی و مجرمان باید به روز و کارآمد باشد.

وی خواستار تجهیز بانک‌های استان به پیشرفته‌ترین وسایل ایمنی روز دنیا باشد، تصریح کرد: کیفیت دوربین و مسائل ایمنی برخی از بانک‌های استان به‌روز نیست و نیروی انتظامی برای ایمن‌سازی بانک‌ها آماده مشاوره ایمنی به مسئولان بانک‌های استان است.

عظیمی با اشاره چندین فقره سرقت که از بانک‌های عامل در استان مازندران در یکی دو سال اخیر انجام شد، گفت: بسیاری از نکات ایمنی در این بانک‌ها رعایت نشده بود و سارقان با قطع سیم برق وارد بانک شدند.

وی با اعلام اینکه ایمنی برخی از بانک‌ها به لحاظ ساختاری دچار مشکل است، ادامه داد: مسئولان بانک‌ها مسائل ایمنی را جدی بگیرند و ضعف ساختاری را جبران کنند.

رئیس پلیس آگاهی مازندران با اشاره به اقدامات انجام شده برای ساماندهی صرافی‌ها در استان اظهار داشت: صرافی غیرمجاز در استان وجود ندارد و ایمنی صرافی‌ها کاملا مورد تایید اداره آگاهی استان است.

این مسئول خاطرنشان کرد: برای جلوگیری از بروز مشکل در صرافی‌های استان اداره نظارت بر اماکن بر ایمن بودن این مراکز نظارت کافی دارد.

عظیمی در ادامه به اقدامات انجام شده پلیس برای ساماندهی ایمنی در طلافروشی‌های استان اشاره کرد و گفت: ایمنی‌سازی طلا فروشی‌های مازندران شروع شده و برای طلافروشان استان فرصت زمانی برای ایمن‌سازی تعیین کردیم.

وی بیان کرد: هر طلا فروشی که بعد از مدت زمان تعیین شده مسائل ایمنی را رعایت نکند پلمپ می‌شود.

رئیس پلیس آگاهی مازندران از آمادگی پلیس مازندران برای ارائه مشاوره ایمن‌سازی بانک‌ها خبر داد و گفت: پلیس آمادگی دارد تا در حوزه ایمنی و نیز جلوگیری از اختلاس و نیز اوراق جعلی به مسئولان بانکی مشاوره مناسب ارائه دهند.

وی در پایان یادآور شد: ایجاد امنیت در جامعه برعهده نیروی انتظامی است ولی بستر برای جلوگیری از بروز مشکل باید توسط مردم و دستگاه‌های اجرایی فراهم شود.