جهش تولید | چهارشنبه، ۲۰ فروردین ۱۳۹۹

طلاق یک پدیده فرهنگی است و باید برخورد مناسب با آن انجام شود - نمایش محتوای خبر

 

 

طلاق یک پدیده فرهنگی است و باید برخورد مناسب با آن انجام شود

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران با بیان اینکه طلاق یک پدیده فرهنگی است و باید برخورد مناسب با آن انجام شود، گفت: در دوره گذشته حساسیت خاصی درباره طلاق وجود نداشت.

طلاق یک پدیده فرهنگی است و باید برخورد مناسب با آن انجام شود

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان سوادکوه، علیرضا یونسی در جلسه بررسی ساز و کار‌های کاهش طلاق که با حضور فرمانداران سوادکوه، سوادکوه‌شمالی، قائم‌شهر، جویبار و سیمرغ و به میزبانی فرمانداری سوادکوه برگزار شد با اشاره به کاهش 8.1 درصدی طلاق مازندران در 3 ماه اول سال 95 نسبت به مدت مشابه سال گذشته به افزایش شوک‌آور میزان طلاق تیر‌ ماه امسال در برخی از شهرستان‌های مازندران اشاره کرد و گفت: در تیر‌ ماه شاهد افزایش 40 درصدی طلاق در سوادکوه، 34 درصدی طلاق در جویبار و 10.5 درصدی طلاق در قائم‌شهر هستیم و برگزاری جلسه برای بررسی افزایش آمار در این شهرستان‌هاست.

وی با بیان اینکه آمار شهرستان‌های بهشهر، سوادکوه، سوادکوه‌شمالی، قائم‌شهر، جویبار و سیمرغ موجب شد تا کاهش 8.1 درصدی طلاق 3 ماه اول سال مازندران به 28.1 درصد افزایش یابد، افزود: روح خانواده با طلاق خدشه‌دار می‎شود و خانواده درگیر با طلاق، همواره با اضطراب روبرو هستند و وظیفه ما مسئولان آن است که به مشکلات مردم رسیدگی کنیم.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران خواستار ارائه مستندات ازدواج و طلاق شهرستان‌ها به استان شد و خاطر‌نشان کرد: سیاست ما بر این بود که در سال 94 جلوی رشد طلاق گرفته شود و از شروع سال 95 به ازای هر سال شاهد کاهش 5 درصدی طلاق نسبت به سال قبل باشیم که استفاده از توانمندی مساجد که چند محله را پوشش می‌دهد، کلاس‌های مهارت زندگی، جلسه توجیهی با افراد معتمد هر روستا و منطقه و استفاده از ظرفیت نماز جمعه از راهکار‌های مورد نظر برای کاهش طلاق است.

یونسی خواستار دستیابی به کاهش 5 درصدی سالانه طلاق با استفاده از امکانات موجود شد و به برخی از دستاورد‌های مازندران بدون اختصاص اعتبار خبر داد و اظهار کرد: کاهش 63 درصدی غریق و افزایش 27 درصدی 32 شاخص امنیتی در مازندران از دستاورد‌های اخیر ما بود.

وی خواستار تهیه طرح جامع شهرستانی کاهش طلاق و ارسال آن به استان شد و با اشاره به برنامه هفته فرهنگی شهرستان‌ها و فعالیت برای بیان زشتی طلاق در جامعه، افزود: هر شهرستان حد‌اقل یک شبکه اجتماعی را برای بیان مزایای ازدواج و مضرات طلاق طراحی کند و رسانه‌ها نیز در فرهنگ‌سازی و تنویر افکار عمومی در موضوع طلاق برنامه‌ریزی کنند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران با بیان اینکه طلاق یک پدیده فرهنگی است و باید برخورد مناسب با آن انجام شود، گفت: در دوره گذشته حساسیت خاصی درباره طلاق وجود نداشت و اگر هم وجود داشت، خانوادگی بود و جلوگیری از رشد طلاق، کار بزرگی بود که در این دولت  انجام شد.