سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۳۱ فروردین ۱۴۰۰

طرح گردشگری دریایی مازندران باید متناسب با مصوبات دولت باشد - صفحه اصلی.old

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

طرح گردشگری دریایی مازندران باید متناسب با مصوبات دولت باشد

طرح گردشگری دریایی مازندران باید متناسب با مصوبات دولت باشد


مشاور عالی رئیس ستاد اجرایی خدمات سفر گفت: طرح گردشگری دریایی مازندران باید متناسب با مصوبات دولت باشد.

طرح گردشگری دریایی مازندران باید متناسب با مصوبات دولت باشد

به گزارش خبرگزاری فارس از چالوس، علی‌باقر نعمتی  در حاشیه بازدید از اماکن تفریحی و توریستی و نیز مراکز اسکان مسافران و گردشگران در شهرستان چالوس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در چالوس با اشاره به کاهش میزان مسافرت‌ها نسبت به سال گذشته در دور اول سفرهای نوروزی اظهار کرد: در مرحله اول سفر با دو موضوع شرایط جوی و برودت آب و هوایی ناپایدار و نیز ویژه برنامه‌های ایام فاطمیه روبرو بودیم و از این جهت حجم سفر در دور اول کم بود اما در مرحله دوم سفر شاهد افزایش بسیار چشمگیر سفر به ویژه در مناطق شمالی کشور و مازندران خواهیم بود.
مشاور معاون صنایع‌دستی رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری افزود: آمارها از رشد سفرهای نوروزی خبر می‌دهند و اهمیت نوروز تا بدانجا رسید که حتی درخواست سرمایه‌گذاری‌های خارجی را هم داریم و در این باره علاقه‌مند به همکاری و مشاوره دادن هستیم.

نعمتی با بیان اینکه در حوزه گردشگری دریایی در شمال و جنوب کشور دارای ظرفیت‌های بسیار عظیمی هستیم، تصریح کرد: گردشگری ساحلی در شمال کشور و به‌ویژه در مازندران ظرفیت بسیار عظیمی دارد اما باید سواحل ساماندهی شوند.

وی خاطرنشان کرد: بخش زیادی از سواحل مازندران به تصرف اشخاص درآمده و استفاده خصوصی می‌شود و با این شرایط نمی‌توان سرمایه‌گذار را جذب کرد و امکان سرمایه‌گذاری وجود ندارد.

این مسئول با تاکید بر اینکه مسئولان ارشد مازندران باید نسبت به ساماندهی سواحل اهتمام بیشتری داشته باشند، اظهار کرد: طرح جامع ملی برای توسعه گردشگری دریایی در مازندران ضروری است و این طرح باید متناسب با آیین‌نامه و مصوبات دولت باشد.

مشاور عالی رئیس ستاد اجرایی خدمات سفر در پایان با اشاره به اینکه تمام تلاش ما رونق‌بخشی بیشتر حوزه‌های مختلف گردشگری در کشور است، گفت: در این میان ایجاد بسترهای بیشتر و توسعه بخشی گردشگری روستایی در سراسر کشور با توجه به ظرفیت و توانمندی هر منطقه مورد توجه ویژه قرار دارد و برای بسط و گسترش صنعت توریسم در روستاهای کشور برنامه‌های مدونی را در پیش داریم.