جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۴ اسفند ۱۳۹۹

طرح چند معلمی در کلاس های درس ابتدایی مازندران اجرا می شود - نمایش محتوای خبر

 

 

طرح چند معلمی در کلاس های درس ابتدایی مازندران اجرا می شود

معاون ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش مازندران از اجرای آزمایشی طرح چند معلمی در کلاس های درس ابتدایی استان در سال تحصیلی جاری خبرداد .

طرح چند معلمی در کلاس های درس ابتدایی مازندران اجرا می شود

عیسی میر شفیعی امروز به خبرنگار ایرنا گفت : این طرح برای دانش آموزان پایه های پنجم و ششم پنج درصد کلاس های درس مازندران اجرا می شود .
وی ادامه داد : اجرای این طرح باعث می شود تا دانش آموزان برای حضور در مقاطع تحصیلی بالاتر که چند معلم را در هر مقطع دارند ، آماده شوند .
به گفته معاون ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش مازندران این طرح چهارساله در تعدادی از کلاس های درس ابتدایی استان اجرا می شود .
وی افزود : پس از ارزیابی نتایج اجرای این طرح و تاثیرگذاری این روند بر آماده سازی دانش آموزان در مقاطع تحصیلی بالاتر ، این طرح در دیگر کلاس های درس گسترش می یابد .
میر شفیعی از مقطع ابتدایی به عنوان برهه زمانی که کودکان الگوپذیری بیشتری به نسبت دیگر زمان ها دارند ، نام برد و گفت که مطمئنا موفقیت و تاثیر خوب اجرای این طرح ، می تواند الگوی خوبی برای دیگر کلاس های درس باشد .
وی از توزیع کتاب های بومی درسی به کودکان پیش دبستانی مازندران خبرداد و افزود : این کتاب ها توسط کارشناسان آموزش ابتدایی متناسب با فرهنگ استان تدوین شده است .
به گفته معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش مازندران ، در سال تحصیلی جاری این کتاب ها شامل محتوای کار، کتاب کار ، راهنمایی والدین و انس با قرآن است که در اختیار کودکان پیش دبستانی قرار می گیرد .
بیش از 280 هزار دانش آموز در مقطع ابتدایی در دو هزار و 400 مدرسه سال تحصیلی گذشته در مازندران تحصیل کردند .