رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۲۹ بهمن ۱۳۹۸

طرح پرورش ماهیان خاویاری جویبار آماده بهره برداری شد - صفحه اصلی.old

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

طرح پرورش ماهیان خاویاری جویبار آماده بهره برداری شد

طرح پرورش ماهیان خاویاری جویبار آماده بهره برداری شد


مدیرکل شیلات استان مازندران ازتکمیل طرح پرورش ماهی خاویاری درمنطقه چپکرودجویبارخبردادوگفت:این طرح مهم واشتغالزا به مرحله بهره برداری رسیده و قراراست درسفرهیأت دولت به استان مازندران افتتاح شود.

طرح پرورش ماهیان خاویاری جویبار آماده بهره برداری شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل شیلات مازندران حسن حبیب نژاد روز یکشنبه با بیان اینکه با بهره برداری و راه اندازی این طرح بزرگ برای 200 نفراشتغال زایی می شود افزود: این طرح با اعتبار120 میلیاردتومانی اجرا شده است که 100 میلیارد تومان آن سرمایه بخش خصوصی است و 20 میلیارد تومان دیگر در قالب تسهیلات به سرمایه گذار ارائه شده است.

مدیرکل شیلات استان مازندران گفت:مرکز پرورش ماهیان خاویاری جویبار سالانه 2 هزار تن گوشت و 30 تن خاویار تولید می کند که می تواند نقش مهمی در ارزآوری،کاهش فشار صید بر ذخایر طبیعی ماهیان خاویاری، تأمین نیاز بازار داخلی وحفظ جایگاه و ارزش خاویارایران در بازار جهانی داشته باشد.

حبیب نژاد در ادامه با اشاره به اینکه شهرستان جویبار منطقه ای با ظرفیت بالا در زمینه تولید خاویاراست خاطرنشان ساخت: باید این امید را به همه داد که جویبار در آینده نه چندان دور به عنوان پایتخت خاویار ایران معرفی خواهد شد.