جهش تولید | دوشنبه، ۱۲ خرداد ۱۳۹۹

طرح پایش سلامت جانبازان مازندران آغاز شد - نمایش محتوای خبر

 

 

طرح پایش سلامت جانبازان مازندران آغاز شد

ˈعباسعلی رضاییˈ روز چهارشنبه در گفت گوبا خبرنگار ایرنا افزود: هم اکنون 89 جانباز قطع نخاع مازندران در این طرح سراسری در قالب سه دوره حدود 30 نفره توسط گروه پزشکی از نظر وضعیت جسمانی مورد بررسی و درمان قرار می گیرند.

وی ادامه داد: جانبازان با حضور در مرکز توانبخشی امام علی (ص) ساری توسط پزشکان فوق تخصص قلب و اورولوژی معاینه وکنترل می شوند .

مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران مازندران هدف از اجرای این طرح را اقدامات پیشگیرانه برای افزایش سلامت جانبازان ذکر و بیان کرد: در این طرح جانبازان به صورت دوره ای و متمرکز در طول سال توسط پزشکان متخصص معاینه می شوند.

وی همچنین به برگزاری کلاس های ارتباط مستمر و تغذیه توسط اساتید دانشگاهی برای همسران جانبازان شرکت کننده در طرح پایش سلامت اشاره کرد و گفت: دراین دوره آموزشی همسران جانبازان با نکاتی پیرامون مسائل تغذیه مناسب ، نحوه برقراری ارتباط و آسیب شنایی مشکلات ومسائل جانبازان آشنا می شوند.

استان مازندران از بدو پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و دوران هشت سال دفاع مقدس بیش از 10 هزار و 400 شهید، 32 هزار جانباز و مجروح و دو هزار و 900 آزاده سرافراز تقدیم نظام اسلامی کرد .