سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۲۴ فروردین ۱۴۰۰

طرح ویژه برخورد با متخلفان اقتصادی در مازندران به اجرا در می آید - نمایش محتوای خبر

 

 

طرح ویژه برخورد با متخلفان اقتصادی در مازندران به اجرا در می آید

ˈ مهدی عباسیˈ روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در این طرح روسای شعب تعزیرات حکومتی همراه با بازرسان مربوطه از مجامع امور صنفی، بازرگانی و دیگر ادارات ذیربط بر امور نظارت داشته و با هر گونه تخلف و سو استفاده با سرعت و دقت برخورد خواهند کرد.

وی با اشاره به اینکه کارهای مقدماتی این طرح نظارتی مانند تامین، توزیع و نظارت بر عهده معاونت بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت، است گفت: در ارتباط با تخلفات بهداشتی این وظیفه بر عهده دانشگاه علوم پزشکی و مراکز بهداشتی است.

وی بیان کرد: تعزیرات حکومتی تنها وظیفه رسیدگی، صدور و اجرای حکم را بر عهده دارد و تامین، توزیع و نظارت بر بازار خارج از حیطه کاری این سازمان است.

مدیرکل تعزیرات حکومتی در مورد عملکرد اداره متبوعش در 11 ماه سال جاری گفت: در این مدت از 24 هزار و 835 فقره پرونده وارده، تعداد 25 هزار و 14 فقره با توجه به مانده قبلی مختومه و متخلفان به مبلغ 30 میلیارد و 29 میلیون و 886 هزار و 354 ریال جریمه نقدی محکوم شدند.

عباسی افزود: در این مدت در بخش آرد و نان 14 هزار و 90 فقره پرونده وارد شد که از این تعداد 15 هزار و شش فقره مختومه و متخلفان به مبلغ یک میلیارد و 32 میلیون و 137 هزار و 826 ریال جریمه نقدی محکوم شدند.

وی خاطر نشان کرد: در این مدت بیشترین پرونده مربوط به گرانفروشی با 10 هزار و 68 فقره ، عدم درج قیمت با 9 هزار و 108 فقره ، عدم صدور فاکتور با دو هزار و 19فقره ،کم فروشی با یکهزار و 600 فقره ،تقلب با 577 فقره ، عرضه خارج از شبکه با 228 فقره و احتکار با 14 فقره کمترین تخلف واحد های صنفی در استان بود.