جهش تولید | جمعه، ۹ آبان ۱۳۹۹

طرح نشاط معنوی در 9 بقعه متبرکه آمل برگزار می شود - نمایش محتوای خبر

 

 

طرح نشاط معنوی در 9 بقعه متبرکه آمل برگزار می شود

حجت الاسلام ˈرسول علیخانیˈ روز امروز به خبرنگار ایرنا گفت: این طرح در مقابر امامزادگان ابراهیم(ع)، ابوالفضلی اوجی آباد، امامزاده عبدالله(ع)، امامزاده قاسم(ع) چاکسر، بقعه درویش اسماعیل، امامزاده شاهزید(ع)، بقعه ناصرالحق، امامزاده معصوم تکیه آملی پایین بازار و بقعه خضر نبی برگزار می شود.

وی افزود : برنامه های طرح نشاط معنوی آموزش قرآن شامل روخوانی، روانخوانی، ترجمه، مفاهیم و حفظ قرآن کریم، اعتقادات، داستان های ائمه معصومین(ع) و پیامبران، احکام و دیگر کارهای فرهنگی و هنری است که به تناسب سطح و مقطع تحصیلی برگزار خواهد شد.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه آمل غنی سازی اوقات فراغت، تقویت بنیه دینی و اعتقادی، سوق دادن جوانان به عرصه های دینی، معنوی و قرآنی، فضاسازی معنوی و نهادینه کردن ارزش های انقلاب را از اهداف محوری این طرح اعلام کرد.

وی گفت : طرح تابستانی نشاط معنوی دانش آموزان دختر و پسر در رده های سنی هشت تا 18 سال را در سه مقطع ابتدایی، راهنمایی و متوسطه زیر پوشش دارد.

او با بیان اینکه برگزاری طرح نشاط معنوی تاثیر فراوانی در تبدیل بقاع و اماکن متبرکه به قطب های فرهنگی دارد ، افزود : برپایی کلاس های ورزشی و برگزاری اردوهای فرهنگی و تفریحی در این طرح برای شرکت کنندگان پیش بینی شده است.