جهش تولید | جمعه، ۹ خرداد ۱۳۹۹

طرح نشاط معنوی در 105 بقعه مازندران برگزار می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

طرح نشاط معنوی در 105 بقعه مازندران برگزار می‌شود

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، حجت‌الاسلام ستار علیزاده ظهر امروز در جلسه شورای اداری استان مازندران اظهار داشت: برای برگزاری پرشور مراسم ماه رمضان طرح ضیافت الهی در دستور اوقاف استان قرار دارد.

وی تصریح کرد: برای اجرای موفق این طرح 73 روحانی از قم و 370 روحانی استان مازندران در این طرح با سازمان همکاری می‌کنند.

مدیرکل اوقاف مازندران بیان داشت: روحانیونی که مقرر شد در طرح ضیافت با این سازمان همکاری کنند در بقاع متبرکه استان مستقر می‌شوند.

وی از اجرای طرح نشاط معنوی در 105 بقعه استان خبر داد و گفت: برگزاری کلاس‌های فرهنگی و هنری نیز برای اجرای موفق این طرح پیش‌بینی شد.

علیزاده خاطر نشان کرد: در حوزه قرآن سه برنامه در دستور کار است که مهم‌ترین برنامه ثبت‎نام از 13 هزار نفر برای حفظ قرآن است که اجرای این دستورالعمل در حال انجام است.

وی به برنامه‌ریزی انجام شده برای برگزار مراسم تفسیر قرآن در استان نیز اشاره کرد و افزود: در ابتدای شروع این برنامه 10 جلسه تفسیر قرآن در 10 شهرستان مازندران برگزار و زمینه برگزاری مراسم تفسیر به صورت دائمی نیز در حال طرح‌ریزی است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران در پایان از برگزاری مراسم ترتیل‌خوانی در امامزاده‌عباس ساری خبر داد و گفت: مراسم ترتیل‌خوانی قرآن کریم امامزاده عباس ساری به صورت مستقیم از صدا و سیما مرکز استان مازندران پخش می‌شود.