جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۰ فروردین ۱۳۹۹

طرح نشاط معنوی در بیش از یکصد بقعه متبرکه مازندران اجرا می شود - نمایش محتوای خبر

 

 

طرح نشاط معنوی در بیش از یکصد بقعه متبرکه مازندران اجرا می شود

به گزارش خبرگزاری ایرنا، حجت الاسلام ˈستار علیزادهˈ امروز در نشست خبری با رسانه های جمعی استان در ساری ، هدف از اجرای این طرح را غنی سازی اوقات فراغت نوجوان و جوانان ذکرکرد و گفت: ثبت نام از علاقمندان به شرکت در طرح نشاط معنوی که از دهم ماه خرداد در ادارات تابعه اوقاف مازندران آغاز شده است تا اواخر ماه جاری ادامه خواهد داشت.

وی زمان اجرای طرح نشاط معنوی در بقاع متبرکه مازندران را از هشتم ماه تیر تا بیست و پنجم ماه مرداد ذکرکرد.

وی برگزاری کلاس های آموزشی ، فرهنگی و مذهبی و همچنین برپایی اردوهای تفریحی ، زیارتی و ورزشی را ازجمله برنامه های در نظر گرفته شده در قالب اجرای طرح نشاط معنوی اعلام کرد.

مدیرکل اوقاف مازندران همچنین از اجرای طرح ضیافت الهی همزمان با فرارسیدن ماه مبارک رمضان در 122 بقاع متبرکه و شاخص این استان خبرداد.

حجت الاسلام علیزاده ، برگزاری کلاس های تفسیر قرآن کریم ، احکام اخلاقی ترتیل خوانی و برپایی محافل انس با قرآن کریم با حضور قاری مصری و همچنین قاریان برجسته استان و کشور را از جمله برنامه های درنظر گرفته شده همسو با اجرای طرح ضیافت الهی در مازندران ذکرکرد.

وی از برپایی 24 خیمه معرفت با حضور 467 روحانی مبلغ و اعزامی از قم در ایام ماه مبارک رمضان در برخی بقاع متبرکه و شاخص مازندران خبرداد و اظهار داشت: پاسخگویی به مسایل شرعی و شبهات دینی از جمله اهداف اجرای این طرح است.

مدیرکل اوقاف مازندران همچنین از شناسایی و ثبت 35 وقف جدید از ابتدای سال جاری تاکنون در مناطق مختلف استان خبرداد و گفت: در سال گذشته در مجموع 65 وقف جدید در این استان شناسایی و ثبت شد.

حجت الاسلام علیزاده بر لزوم ترویج و نهادینه کردن فرهنگ وقف مشارکتی درجامعه تاکید کرد و گفـت: تحقق این مهم نیازمند تعامل و همکاری بیش از پیش رسانه های جمعی ، مردم و مسوولان است.

وی افزود: اقشار مختلف مردم به ویژه خیران و نیکوکاران می توانند با تهیه و خرید اوراق مربوط به وقف های مشارکتی از بانک ملت استان در این امر خداپسندانه شرکت کنند.

وی در بخش دیگر سخنان خود تضعیف اعتقادات و باورهای دینی و مذهبی مردم به ویژه جوانان را ازجمله دسایس سازمان یافته دشمنان علیه نظام اسلامی ذکرکرد و گفت: به رغم تمامی توطئه های دشمنان ، به برکت خون شهدا ، درایت رهبر معظم انقلاب اسلامی و افزایش بصیرت سیاسی مردم ، نظام اسلامی ثابت و استوار به حیات جاودانه خود ادامه می دهد.

وی تقویت اعتقادات و باورهای مذهبی و دینی مردم را سد محکمی در برابر دسایس سازمان یافته دشمنان دانست و گفت: تحقق این مهم نیازمند مدیریت جهادی و عزم جدی مردم و مسوولان است.

وی افزود: همسو با تحقق منویات و دیدگاههای رهبر معظم انقلاب اسلامی و با هدف تبدیل بقاع متبرکه به قطب فرهنگی ، ستاد دائمی اجرای فرامین رهبری با 14کمیته مختلف در محل اداره کل اوقاف مازندران تشکیل و راه اندازی شد.

مازندران دارای یکهزار و 322 بقعه متبرکه و بیش از 13 هزار موقوفه متصرفی و غیرمتصرفی است.