جهش تولید | دوشنبه، ۵ آبان ۱۳۹۹

طرح سوآپ نفت خام به‌ زودی عملیاتی می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

طرح سوآپ نفت خام به‌ زودی عملیاتی می‌شود

مدیرعامل شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران با بیان اینکه طرح سوآپ نفت خام (معاوضه) مورد توجه وزارت نفت قرار گرفته و به‌ زودی این طرح راه‌اندازی می‌شود، گفت: مسؤولان منطقه شمال باید برای اجرای این طرح در آماده‌باش کامل باشند.

طرح سوآپ نفت خام به‌ زودی عملیاتی می‌شود

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری به نقل از روابط عمومی شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران منطقه شمال، عباسعلی جعفری‌نسب در آیین تودیع و معارفه مدیر منطقه شمال در ساری با تأکید بر این نکته که تمام مسؤولان ارشد وزارت نفت پیگیر عملیاتی شدن اجرای طرح سوآپ نفت خام هستند، اظهار کرد: امیدواریم خط سوآپ نفت خام نکا ـ ری هر چه زودتر به راه بیفتد و مسؤولان در منطقه شمال باید مراقبت را تشدید کنند.

وی افزود: همه نیروهای انسانی در کنار تجهیزات و تأسیسات فنی باید برای استارت خط سوآپ نفت خام نکا آماده باشند.

مدیرعامل شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران ادامه داد: به دلایل مختلف در گذشته سوآپ در نکا قطع شد که لازم است آن را به نحو مقتضی جبران کنیم.

این مسؤول با اشاره به اینکه عملیات سوآپ در حالی متوقف است که ضرر و زیان زیادی بر شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران وارد شده است، تصریح کرد: برای طرح سوآپ نکا سرمایه‌گذاری زیادی شده است که باید از آن بهره‌گیری کرد.

جعفری‌نسب به اهمیت توجه به مسایل فنی و امنیت خطوط لوله نفت منطقه شمال اشاره کرد و خاطرنشان کرد: مخاطرات ناشی از حوادث طبیعی سیل و آب‌شستگی، طغیان رودخانه، رانش زمین و خطر فشار بالا به دلیل شرایط جغرافیایی بر خطوط نفت منطقه شمال وجود دارد که باید حساس باشیم.

وی اظهار کرد: منطقه شمال به لحاظ حساسیت مسایل زیست‌محیطی از مناطق مهم شرکت نفت است که هرگونه بی‌توجهی و سهل‌انگاری در حفظ و مراقبت از خطوط فاجعه بار خواهد بود.

مدیرعامل شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران حساسیت خطوط لوله نفت منطقه شمال را در شرایط توقف و یا فعال بودن خط سوآپ در منطقه شمال را به یک اندازه توصیف کرد و گفت: حساسیت خط برای نگهداری خطوط منطقه شمال در هر شرایطی باید بین کارکنان منطقه وجود داشته باشد.

این مسؤول با اشاره به اینکه اجرایی شدن طرح سوآپ برای کشور منافع زیادی دارد، خاطرنشان کرد: همکاری مشترک در صنعت نفت علاوه بر منافع اقتصادی، عامل توسعه و تحکیم روابط بین‌المللی می‌شود.

جعفری‌نسب منطقه شمال را بسیار مهم و حساس توصیف کرد و ادامه داد: مقوله نگهداری و بهره‌برداری از منطقه شمال بسیار حساس است و امیدوارم همانند گذشته مدیران و کارکنان با مدیریت جدید همکاری مضاعفی داشته باشند.

مدیر خطوط لوله نفت نیز در این مراسم بر پاسخگویی کارکنان و مدیران در شرکت نفت تأکید کرد و گفت: ارتقای سطح علمی در بین کارکنان نفت به‌وجود آمده است.

داریوش امیر سرداری‌گودرزی با اشاره به اینکه تجربه و علم در شرکت نفت سبب نوآوری و خلاقیت در شرکت نفت می‌شود، خاطرنشان کرد: امروز وحدت و همکاری بین کارکنان ضروری و مهم است.

وی همکاری کارکنان و روسای واحدها با مدیر جدید منطفه شمال را مهم و ضروری دانست و گفت: جوانان تحصیل‌کرده با تجربه کارشناسان، منطقه شمال را سرآمد می‌کند.

هوشنگ رشیدی مدیر سابق منطقه شمال نیز وجود نیروهای جوان و دارای تحصیلات عالیه منطقه شمال را بزرگ‌ترین ظرفیت و سرمایه شرکت نام برد و ادامه داد: با درایت و همکاری کارکنان و روسای واحدها، مأموریت‌های منطقه شمال به درستی مدیریت و با کمترین مشکل، خطوط لوله حفظ و انتقال پایدار فرآورده‌های نفتی همچنان ادامه دارد.

سید حمید حسینی مدیر جدید منطقه شمال نیز در این مراسم گفت: با همکاری همه کارکنان مأموریت‌های حفظ و مراقبت و انتقال را در این منطقه انجام خواهیم داد و امیدواریم با همکاری همه کارکنان بتوانیم این منطقه را به منطقه‌ای نمونه تبدیل کنیم.

وی نیروهای انسانی را مهم‌ترین سرمایه شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران دانست و گفت: به طور یقین از خلاقیت و توانمندی کارشناسان در مدیریت منطقه استفاده می‌شود.

به گزارش فارس، در این مراسم با قدردانی از هوشنگ رشیدی، سید حمید حسینی به عنوان مدیر جدید منطقه شمال معرفی شد.