سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

طرح ساماندهی گلزار شهدای روستای کلاکسر آمل رونمایی می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

طرح ساماندهی گلزار شهدای روستای کلاکسر آمل رونمایی می‌شود

رئیس اداره بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان آمل گفت: طرح ساماندهی گلزار شهدای روستای کلاکسر بخش مرکزی آمل در این هفته رونمایی می‌شود که در این گلزار شهدا مزار 9 شهید وجود دارد.

طرح ساماندهی گلزار شهدای روستای کلاکسر آمل رونمایی می‌شود

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان آمل، احمد سیفیان‌عمران صبح امروز در نشست تصمیم‌گیری هفته گرامی‌داشت حماسه اسلامی مردم آمل در 6 بهمن، اظهار کرد: حماسه اسلامی 6 بهمن سال 1360 به اندازه‌ای بزرگ و مهم بود که امام امت با قدردانی از مردم این شهرستان، در وصیت‌نامه سیاسی الهی خود به این رویداد ارزشمند پرداخت.

وی افزود: پس از افتخارآفرینی آملی‌ها در نخستین روزهای پیروزی انقلاب اسلامی در 6 بهمن، امام امت از مردان و زنان این دیدار قدردانی کرد و این امر سبب ماندگاری ولایت‌مداری و دشمن‌ستیزی آملی‌ها در تاریخ شد تا الگوی مناسبی برای آیندگان باشد.

رئیس اداره بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان آمل با اشاره به برنامه‌ریزی برنامه‌های دینی، مذهبی و بصیرت‌افزایی در هفته گرامی‌داشت حماسه اسلامی 6 بهمن، بیان کرد: هفت همایش بزرگ از سوی اداره بنیاد شهید و امور ایثارگران آمل این هفته در دستور کار قرار دارد.

این مسؤول یادآور شد: طرح ساماندهی گلزار شهدای روستای کلاکسر بخش مرکزی آمل در این هفته رونمایی می‌شود و در این گلزار شهدا مزار 9 شهید وجود دارد که تعدادی از این شهدا در حماسه ششم بهمن شهد شیرین شهادت نوشیدند.

سیفیان‌عمران با اشاره به عطرافشانی مزار شهدای حماسه اسلامی آمل، بیان کرد: دیدار با خانواده معظم شهدا و ایثارگران این رویداد مهم امسال با حضور اعضای شورای اداری انجام می‌شود که مسؤولان در گروه‌های مختلف به دیدار خانواده شهدا می‌روند.

وی با اعلام اینکه تعدادی از شهدای ششم بهمن از شهرهای محمودآباد، قائم‌شهر و بابل بودند، ادامه داد: همراه مسؤولان شهری به دیدار خانواده این شهدا در شهرهای مختلف می‌رویم.

رئیس اداره بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان آمل با اشاره به اینکه ویژه برنامه حماسه‌سازان 6 بهمن هفته آینده برگزار می‌شود، ادامه داد: در این همایش که با حضور یادگاران حماسه جنگل آمل برگزار می‌شود، حماسه‌سازان با فرزندان دختر و پسر خود در این مراسم خاطره‌گویی در حسینیه ثارالله سپاه شرکت می‌کنند تا نسل جوان و نوجوان بیشتر با حماسه آشنا شوند و قدر نعمت امنیت، آرامش و آسایش خود را بدانند.

این مسؤول یادآور شد: شهرستان آمل در حماسه ششم بهمن 41 شهید تقدیم کرده ولی بیشتر مردم، آمل را با 40 شهید در حماسه ششم بهمن می‌شناسند ولی شهید رستم بشکار هم از شهدای تأثیرگذار در حماسه ششم بهمن بوده است.

سیفیان‌عمران با اشاره به ضبط برنامه‌های تلویزیونی با همکاری صدا و سیمای مازندران، گفت: در ویژه برنامه شونیشت شبکه تبرستان به منزل شهیدان اکبرزاده رفته و علاوه بر آن گزارش خبری حماسه ششم بهمن با ضبط برنامه در سطح شهرستان پیگیری می‌شود.