جهش تولید | دوشنبه، ۱۲ خرداد ۱۳۹۹

طرح سالم‌سازی دریای میانکاله موقت است - نمایش محتوای خبر

 

 

طرح سالم‌سازی دریای میانکاله موقت است

هرمز محمودی راد در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بهشهر با بیان اینکه طرح دریای میانکاله، طرح نو و جدیدی نیست، اظهار کرد: بومیان منطقه، اهالی روستاهای همجوار با میانکاله و مسافران، در سالیان متوالی، جسته گریخته از آن استفاده می‌کردند.

وی افزود: اما مدیریتی بر آنها نبود، اولین مدیریتی که نداشتیم این بود که نجات غرق نداشتیم، دوم اینکه نیروی انتظامی در آنجا نبود و سومین نکته اینکه امکان داشت آنها به صورت مختلط بیایند و از دریا استفاده کنند.

مدیرکل محیط زیست مازندران در ادامه، گفت: با توجه به ظرفیت‌های منطقه و هماهنگی‌های صورت گرفته، قرار شد با همکاری فرمانداری بهشهر یک طرحی مثل همه طرح‌های دریا در میانکاله اجرا شود.

محمودی راد تصریح کرد: مقرر شد این طرح بدون هیچ سازه‌ای اعم از بتونی و فلزی، و همه چیز به صورت آلاچیق آن هم با سازه‌های مناسب با منطقه اجرا شود.

وی در ادامه، گفت: همه دست‌اندرکاران این طرح، باید دست به دست هم بدهند تا هم منطقه و هم استان و کشور از آن بهره‌مند شوند.

مدیرکل محیط زیست مازندران درباره اینکه آیا طرح سالم‌سازی میانکاله مستمر است یا موقت، به فارس پاسخ داد: طرح دریای میانکاله موقت است و روی این موضوع تاکید داریم ضمن آنکه همه سازه‌ها متحرک‌اند، در فصل تابستان استفاده می‌شوند و در غیر تابستان جمع  می‌کنیم.

به گزارش فارس، سواحل میانکاله با حدود 70 کیلومتر، طولانی‌ترین و بکر‌ترین ساحل مازندران است.