جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۶ مرداد ۱۳۹۹

طرح سالمسازی در 94 نقطه از سواحل مازندران - صفحه اصلی.old

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

طرح سالمسازی در 94 نقطه از سواحل مازندران

طرح سالمسازی در 94 نقطه از سواحل مازندران


رییس طرح سالمسازی دریای مازندران از فعالیت و ساماندهی سواحل استان خبر داد و گفت: 94 طرح سالم سازی دریادر 478 کیلومتر از سواحل مازندران اجرایی شد.

طرح سالمسازی در 94 نقطه از سواحل مازندران

'علیرضا یونسی'معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران روز سه شنبه در جلسه طرح سالمسازی دریا با اعلام ابراز رضایت بازرسان از طرح سالمسازی دریا در شهرستان بابلسر گفت: با بازرسی های انجام شده درسواحل بابلسر توسط بازرسان وزارت کشور ،اقدامات و خدمات خوبی ارائه شده که موجب رضایت است.

وی با بیان اینکه بسیاری از مشکلات ناجیان غریق با همکاری وزارت کشور و استانداری برطرف شد، اظهار کرد: در سالجاری با تشکیل جلسات متعدد طرح و برنامه های بسیار خوبی برای تامین و امنیت ناجیان غریق ارائه شد.

وی با اشاره به مطالبات ناجیان غریق قبل از سال 91 بیان کرد: با توجه به مشکلات شدید مالی که دولت در سال 92 داشت و از مجموع بودجه استان تنها 25درصد تخصیص یافته بود اما سعی کردیم تمام مطالبات ناجیان را پرداخت کنیم.

معاون سیاسی امنیتی استانداری مازندران با بیان اینکه ناجیان متولی امر مردم هستند و حضور آنها در سطح دریا موجب اطمینان خاطر مردم می شود،به حضور موثر ناجیان غریق مازندران در سال 93اشاره کرد و افزود: با اقدامات خوب و موثر ناجیان غریق در سال 93 تنها سه نفر در داخل طرح غرق شدند و بیش از شش هزار نفر نیز از مرگ حتمی نجات یافتند.

وی با بیان اینکه فعالیت طرح ساماندهی دریا در سال 93 نسبت به سال 92 از وضعیت مطلوب تری برخوردار بود،بیان کرد: با تلاش و پیگیری در وزارت کشور توانستیم بودجه قابل توجهی برای استان مازندران جذب کنیم.

وی با اشاره به احداث استخر و بازارچه در سواحل استان گفت: برای اینکه در طول طرح با کاهش تعداد غرق شدگان داشته باشیم، باید نهادهای مختلف ورزش و جوانان، هلال احمر، نیروی انتظامی و نیزبا دیگر ارگان های مرتبط همکاری و تعامل خوبی داشته باشند.

وی با بیان اینکه به دنبال ساختن ساحلی زیبا و امن با خدمات دهی بهتر و بیشتر می باشیم. ،بیان کرد: اعتباراتی که به این استان تخصیص می یابد توان خدمات دهی به کل کشور را ندارد.

معاون سیاسی امنیتی استانداری مازندران در ادامه با تاکید به اینکه قراردادی شفاف برای ناجیان غریق تنظیم و مشکلات بیمه آنها مشخص شود،گفت: در این قرارداد باید زمان و مکان حضور ناجیان و مجموعه فعالیت های آنها به طور مشخص در قالب یک سیستم یا کتابچه مشخص و وظایف آنها کاملا شفاف تعریف شود.

یونسی ادامه داد: مجریان طرح نیز موظفند همه اطلاعاتی که مورد نیاز یک گردشگر است در مکان معین نصب کنند.

وی با بیان اینکه از هر طرح یا ایده ای که به فرهنگ درست از سواحل کمک کند استقبال می کنیم،بیان کرد: پیشنهاد می شود راههای ورود به مناطق ممنوعه بسته و امکان حضور مردم با وسایل نقلیه در آن مناطق وجود نداشته باشد.

وی همچنین پیشنهاد داد تا از آژیر خطر برای آگاه سازی مردم در روزهای طوفانی استفاده شود.

'یونسی' با اعلام اینکه حقوق ناجیان غریق به میزان افزایش تورم اضافه می شود، گفت: تنوع بهره برداری از سواحل مانند راه اندازی بازارچه محلی، ایجاد استخر در کنار ساحل و برپایی نمایشگاه مورد توجه قرار گیرد.

معاون سیاسی امنیتی استانداری مازندران با اشاره به بازدید از برخی سواحل استان وضعیت سواحل شهرستان بابلسر را مطلوب ارزیابی کرد و گفت:امسال بر اساس رده بندی و فعالیت ناجیان امتیازی در قالب کارنامه تدوین می شود که بر این اساس ناجیانی که فعالیت خوبی در سطح سواحل نداشتند حذف و از ناجیان برتر تجلیل می شود.

وی در پایان تاکید کرد ،نیاز است ناجیان کارت شناسایی معین داشته باشند تا امکان شناسایی آنها وجود داشته باشد.