رونق تولید ملی | دوشنبه، ۷ بهمن ۱۳۹۸

طرح جمع آوری بهداشتی فاضلاب در 9 شهر مازندران در حال اجرا است - نمایش محتوای خبر

 

 

طرح جمع آوری بهداشتی فاضلاب در 9 شهر مازندران در حال اجرا است

محمدتقی حسین زاده ˈ دوشنبه شب در حاشیه بهره برداری از طرح تقویت آبرسانی شهر آمل در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: اعتبار مورد نیاز بخشی از این شهرها تامین و توسط پیمانکاران مربوطه در حال اجرا است.

وی با بیان اینکه تاکنون در مازندران طرح های جمع آوری بهداشتی فاضلاب شش شهر رامسر، نوشهر و چالوس، ساری، بابلسر و جویبار به بهره برداری رسیده است، گفت: هم اکنون مطالعات طرح جمع آوری بهداشتی فاضلاب در حدود 90 درصد شهرهای واجد شرایط مازندران انجام شده و در صورت تامین اعتبار اجرای آن تا پایان سال 94 آغاز می شود.

مدیرعامل آب و فاضلاب شهری مازندران از پایان مطالعات اجرای طرح جمع آوری فاضلاب شهر آمل خبر داد و افزود: هم اکنون جذب اعتبار 30 میلیارد ریالی اجرای آن در حال پیگیری است. وی ادامه داد: پیمانکار مورد نیاز این طرح انتخاب شده و با تحویل زمین در ماه های آینده ، طرح جمع آوری و دفع بهداشتی فاضلاب شهر آمل اجرایی خواهد شد.

حسین زاده گفت: برای اجرای این طرح در شهرستان آمل به یکصد میلیارد تومان اعتبار نیاز است که باید از محل اعتبارهای ملی و نیز تسهیلات بانکی تامین شود و تحقق آن نیازمند همت بلند مسوولان استانی و نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی است.

وی افزود: همزمان با گرامیداشت هفته دولت طرح های آبرسانی و تقویت شبکه آب پنج شهر آمل ، کلارآباد، کتالم و سادات شهر، شیرگاه و زیراب و مسکن مهر شیرگاه با بیش از 33میلیارد ریال اعتبار و بهره مندی بیش از 12هزار و700 خانوار شهری بهره برداری می شود.

521 هزار و 600 مشترک در 51 شهر مازندران با دو میلیون و 570 هزار جمعیت زیرپوشش خدمات آبرسانی آب و فاضلاب شهری استان هستند.