جهش تولید | دوشنبه، ۱۱ اسفند ۱۳۹۹

طرح جامع گردشگری مازندران باید کاربردی شود/ میراث فرهنگی با اعتبارات ناچیز احیاء نمی‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

طرح جامع گردشگری مازندران باید کاربردی شود/ میراث فرهنگی با اعتبارات ناچیز احیاء نمی‌شود

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران گفت: طرح جامع گردشگری استان باید تدوین و کاربردی شود تا به تناسب ویژگی‌ها و شاخص‌های منطقه‌ای، سرمایه‌گذاری لازم انجام شود.

طرح جامع گردشگری مازندران باید کاربردی شود/ میراث فرهنگی با اعتبارات ناچیز احیاء نمی‌شود

به گزارش خبرگزاری فارس از ساری، دلاور بزرگ‌نیا در نشست با عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی، اظهار کرد: شاهدیم که ادبیات مشترک میان مسؤولان و مردم استان برای رونق گردشگری در حال شکل‌گیری است.

وی افزود: نگاه ملی به مازندران با طبیعت منحصر به فردش و وجود 2 هزار و 800 اثر شناسایی شده تاریخی مطالبه‌ای است که نمایندگان مجلس می‌توانند در تحقق آن نقش مهمی ایفا کنند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران تصریح کرد: با وضعیت کنونی و اعتبارات ناچیز نمی‌توان میراث فرهنگی مازندران را حفظ و احیاء کرد.

این مسؤول خاطرنشان کرد: صنایع دستی مازندران تنها با تکیه بر اعتبارات استانی 35 هزار دلار صادرات صنایع دستی چمدانی داشت و در نوروز امسال شاهد فروش 76 میلیاردریالی صنایع دستی در بازارچه‌های موقت بودیم و حمایت از این بخش می‌تواند رونق بخش اشتغال‌زایی در روستاهای مازندران باشد.

بزرگ‌نیا افزود: ایجاد پنج بازارچه و یک پایانه صادراتی در مازندران می‌تواند درآمد خوبی را نصیب هنرمندان صنایع دستی کند.

وی به رشد سرمایه‌گذاری در بخش گردشگری اشاره کرد و ادامه داد: همراهی نمایندگان برای رفع موانع قانونی سرمایه‌گذاری و شتاب بخشیدن به صدور مجوزها لازم و ضروری است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران گفت: طرح جامع گردشگری مازندران باید تدوین و کاربردی شود تا به تناسب ویژگی‌ها و شاخص‌های منطقه‌ای، سرمایه‌گذاری لازم انجام شود.

به گزارش فارس، در این نشست هر یک از معاونان این اداره‌کل به طرح دیدگاه‌ها و فعالیت‌ها پرداختند.