جهش تولید | جمعه، ۸ اسفند ۱۳۹۹

طرح تلاوت نور در 1750 مسجد مازندران اجرا می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

طرح تلاوت نور در 1750 مسجد مازندران اجرا می‌شود

محمد فوقی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شهرستان آمل بیان داشت: هم‌اکنون در سطح استان مازندران 550 کانون فرهنگی و هنری مساجد فعالیت دارند.

مسئول کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد مازندران یادآور شد: همچنین تعدادی از کانون‌های تازه تاسیس نیز در ایام‌الله دهه فجر افتتاح شده و به بهره‌برداری می‌رسند.

وی افزود: یکی از طرح‌های بزرگی که در سطح مساجد مازندران از سوی کانون‌ها در حال اجرا است طرح تلاوت نور است که هم‌اکنون این طرح در سطح یک‌هزار و 750 مسجد مازندران برگزار می‌شود.

فوقی در مورد طرح تلاوت نور یادآور شد: در این طرح روزانه یک صفحه از قرآن کریم بعد از نماز جماعت تلاوت شده و معنای آن خوانده می‌شود.

مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد مازندران با اشاره به اینکه طرح تلاوت نور از سنت حسنه پیامبر اکرم(ص) که روزانه در مساجد قرآن تلاوت شود گرفته شد، تصریح کرد: این طرح در حقیقت اجرای سنت پیامبر اسلام(ص) است همچنین همانطور که در ماه مبارک رمضان مساجد فضای قرآنی دارند باید در طول سال نیز با طرح بزرگ تلاوت نور این فضا ایجاد شود.

وی با اعلام اجرای طرح تفسیر نور در سطح 550 مسجد مازندران توسط ائمه جماعات یادآور شد: این طرح نیز در بسیاری از کانون‌های مساجد درحال اجرا است و نتایج خوبی را نیز به همراه داشته است.

فوقی با اعلام اینکه 19 کانون فرهنگی و هنری تخصصی مساجد در سطح استان فعال هستند، گفت: این کانون‌ها در زمینه‌های مختلفی همانند مهدویت، حجاب و عفاف، نماز، ایثار و شهادت، آموزش و پژوهش کار می‌کنند.