جهش تولید | شنبه، ۱۰ خرداد ۱۳۹۹

طرح ترافیکی توسط راهنمایی و رانندگی مازندران به مرحله اجرا در آمد - نمایش محتوای خبر

 

 

طرح ترافیکی توسط راهنمایی و رانندگی مازندران به مرحله اجرا در آمد

سرهنگ ˈداوود قاسمیانˈ روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگاران در ساری، هدف از اجرای این طرح ها را، ایمن سازی عبور و مرور و پیشگیری از تصادفات در کلیه شهرستان های استان عنوان کرد.

وی بیان داشت: اداره عملیات و کنترل ترافیک راهور نیز در اردیبهشت ماه گذشته طرح های ترافیکی مختلفی را در زمینه برخورد با تخلفات رانندگی به منظور ایجاد انضباط ترافیکی در سطح این خطه آغاز کرد.

وی اظهارداشت: در اجرای این طرح بیش از ده هزار دستگاه انواع خودرو و موتورسیکلت متخلف در استان توقیف شد که نسبت به مدت مشابه سال قبل در مجموع 53 درصد افزایش داشته است .

وی ادامه داد: این افزایش توقیفات حاکی از این است که پلیس راهنمایی و رانندگی استان به شدت و با قاطعیت با متخلفین بویژه تخلفات حادثه ساز برخورد می کند.

وی اضافه کرد: برابر بند ب ماده 10 قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی هرگاه راننده به صورت همزمان مرتکب دو تخلف حادثه ساز از قبیل حرکات نمایشی، تجاوز از سرعت مجاز بیش از 50کیلومتر درساعت، سبقت غیرمجاز، عبور از چراغ قرمز، حرکت بطور مارپیچ شود خودرو به مدت حداکثر 72 ساعت توقیف می شود.

وی گفت: همچنین به استناد ماده 20 همین قانون کلیه قوانین و مقررات عمومی مربوط به حمل ونقل و عبور و مرور درمورد موتورسیکلت ها نیز جاری است و ماموران راهنمایی و رانندگی ضمن صدور قبض جریمه برای موتورسیکلت سواران متخلف نسبت به توقیف موتورسکلت حداکثر به مدت یک هفته و در صورت تکرار یک ماه اقدام می کنند.

رییس پلیس راهنمائی و رانندگی فرماندهی انتظامی مازندران افزود: در اجرای این طرح ها علاوه بر اعمال قانون تعداد چهار هزار و 421 دستگاه موتورسیکلت و تعداد پنج هزار و 487 دستگاه خودرو متخلف حادثه ساز توقیف و روانه پارکینگ ویژه انتظامی شدند.