سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۳ فروردین ۱۴۰۰

طرح اکرام ایتام، یکی از طرح های موفق کمیته امداد امام (ره) است - نمایش محتوای خبر

 

 

طرح اکرام ایتام، یکی از طرح های موفق کمیته امداد امام (ره) است

ابراهیم باغبانیˈ روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در ساری افزود: ما در استان مازندران پنج هزارو 500 یتیم داریم که البته ثابت نیستند چون خانواده های تحت حمایت از طریق توانمندسازی از این سیستم خارج می شوند و از طرف دیگر هم بنا بردلایلی مثل بیماریهای صعب العلاج یا تصادفات جاده ای و غیره به خانواده های تحت پوشش ما اضافه می شوند و این عدد مرتب در حال تغییر است.

وی بیان داشت: مردم خیر که از زندگی معمولی برخوردارند با ماهانه 10هزارتومان یا 20 هزار تومان سرپرستی یک یا دو یتیم را بر عهده می گیرند و یا کسانی که از توان مالی بهتری برخوردارند به تنهایی سرپرستی 100 یا 200 نفر را به طور مستمر برعهده می گیرند و به کمک ماهم احتیاجی ندارند فقط محض رضای خدا این کار خیر را انجام می دهند.

وی اظهارداشت: اما کودکانی هم هستند که پدر یا مادر خود را از دست داده اند واز هیچ حمایتی برخوردار نیستند که ما آنها را تحت پوشش قرار می دهیم.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان با اشاره به اینکه در کمیته امداد مسیر های خیر متعدد به صورت طرح های مختلف وجود دارد، گفت: در این نهاد نزدیک به 35 مسیر خیر تعریف شده داریم، مثل طرح اکرام، طرح کوثر، شفق و غیره که سعی می شود همه اقشار کم بضاعت و بی بضاعت تحت پوشش قرار گیرند.

باغبانی، افزود: در حال حاضر حدود 120 هزار نفر مددجو تحت حمایت اداره کل کمیته امداد امام خمینی (ره) مازندران قرار دارند.