جهش تولید | یک‌شنبه، ۹ آذر ۱۳۹۹

طرح انتقال آب دریایی خزر مسکوت ماند/ نگرانی بابت خشکی تالاب میانکاله کاهش یافت - نمایش محتوای خبر

 

 

طرح انتقال آب دریایی خزر مسکوت ماند/ نگرانی بابت خشکی تالاب میانکاله کاهش یافت

مدیرکل حفاظت محیط زیست مازندران در ارتباط با آخرین وضعیت انتقال آب دریایی خزر به استان سمنان گفت: در حال حاضر اجرای این طرح مسکوت مانده و اتفاق خاصی در این حوزه ایجاد نشده است.

طرح انتقال آب دریایی خزر مسکوت ماند/ نگرانی بابت خشکی تالاب میانکاله کاهش یافت

ناصر مهردادی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ساری در ارتباط با نگرانی از بابت خشکی تالاب میانکاله اظهار کرد: با پیگیری انجام شده و اجرای طرح لایروبی در بهشهر تاحدودی نگرانی از این بابت کاهش یافت.

وی خاطرنشان کرد: با همکاری همه دست‌اندرکاران و تلاش‌های انجام شده نگرانی از بابت خشکی تالاب میانکاله  کمتر شده است، به گونه‌ای که قبل از اینکه کانال میانکاله به سرنوشت دریاچه ارومیه دچار شود اقدامات اولیه برای این موضوع انجام شد و تا رسیدن به نتیجه مطلوب این تلاش‌ها ادامه دارد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست مازندران در ارتباط با آخرین وضعیت انتقال آب دریایی خزر به استان سمنان تصریح کرد: در حال حاضر اجرای این طرح مسکوت ماند، اتفاق خاصی در این حوزه ایجاد نشد.

وی با اعلام فعالیت تشکل‌ها در ارتباط با جلوگیری از انتقال آب دریایی خزر به استان سمنان، گفت: بسیاری از اساتید دانشگاهی و کارشناسان و دوست‌داران محیط زیست تشکل‌های فعالی در این ارتباط تشکیل دادند.