سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

طرح آرامش بهاری در 223 امامزاده مازندران برگزار می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

طرح آرامش بهاری در 223 امامزاده مازندران برگزار می‌شود

به گزارش خبرگزاری فارس از ساری به نقل از روابط عمومی اداره کل اوقاف و امورخیریه مازندران، حجت‌الاسلام ستار علیزاده بیان داشت: با توجه به فرا رسیدن سال نو و آغاز تعطیلات نوروزی برنامه‌های ویژه سال نو در قالب طرح آرامش بهاری اجرا می‌شود.

وی افزود: این طرح از بیست و نهم اسفند در 223 بقعه متبرکه و امامزادگان استان آغاز می‌شود و تا 15 فروردین سال 92 ادامه می‌یابد.

علیزاده ادامه داد: این طرح شامل برنامه‌های متنوع فرهنگی و مذهبی است که با توجه به شرایط خاص هر بقعه، اجرا می‌شود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران با اشاره به ولایت‌مداری مردم این استان گفت: مردم مازندران جزء نخستین مردمان جهان در مقبولیت مکتب پر افتخار تشیع بودند و این از مهم‌ترین دلایل حضور بیش از یک هزار و 300 بقعه متبرکه در این استان هست.

علیزاده افزود: ارادت مردم ولایتمدار مازندران به نوادگان ائمه اطهار (ع) بی‌نظیر است و برگزاری مراسم تحویل سال نو با حضور اقشار مختلف مردم همراه با قرائت قرآن کریم توسط قاریان ممتاز کشوری و استانی، برنامه سخنرانی، مدیحه‌سرایی، همخوانی قرآن کریم، قرائت زیارت آل یاسین و نیز قرائت دعای تحویل سال نو در بقاع متبرکه شاخص سراسر استان از دیگر برنامه‌ها‌‌ی این اداره کل است.

*برگزاری مسابقات سراسری اذان

وی در ادامه با اشاره به اینکه رقابت‌های نهایی هفدهمین دوره مسابقات سراسری مدیحه‌سرایی، همخوانی‌، اذان و ابتهال گروه‌های برگزیده کشور به فروردین‌ ماه سال آینده موکول شد، گفت: این مسابقات در دو بخش برادران و خواهران از 28 فروردین‌ تا چهارم اردیبهشت ماه سال 92 در تهران برگزار می‌شود.