جهش تولید | دوشنبه، ۱۱ اسفند ۱۳۹۹

طرح‌های کمیته امداد برای دریافت تسهیلات بخش کشاروزی آماده است - نمایش محتوای خبر

 

 

طرح‌های کمیته امداد برای دریافت تسهیلات بخش کشاروزی آماده است

محمد ابراهیم باغبانی صبح امروز در جلسه کارگروه توسعه کشاورزی مازندران با اعلام اینکه برای توسعه بخش کشاروزی در بخش امداد سهم اعتبارات کمیته امداد جذب نشد، اظهار داشت: از منابع تسهیلات توسعه کشاروزی برای کمیته امداد مازندران 22.5 میلیارد تومان اعتبار اعلام کردند اما حدود 18 میلیارد تومان اعتبار در اختیار ما قرار می‌گیرد.

وی تصریح کرد: در حال حاضر 2 هزار پرونده در بانک کشاورزی مازندران مربوط به سال گذشته موجود است که ریالی به کمیته امداد تسهیلات پرداخت نشد.

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) مازندران با اشاره به اینکه تعهد دادیم که تسهیلات بانک کشاورزی را جز در بخش کشاورزی و دامپروری هزینه نکنیم، گفت: وقتی کار به کارگروه توسعه کشاورزی مازندران رسید به ما اعلام شد که اعتبار نداریم و اگر طرح هم ارسال می‌شد فایده‌ای نداشت.

وی در ادامه با اشاره به بهره‌برداری استان‌های همجوار از طرح‌های زودبازده بخش کشاورزی مربوط به کمیته امداد امام گفت: در استان همجوار 750 طرح خود اشتغالی پرداخت شد.

باغبانی خواستار اعطای تسهیلات در بخش خوداشتغالی شد و تاکید کرد: برای کمیته امداد مازندران مبلغ مشخص شود، طرح ارسال می‌شود.

مدیرکل کمیته امداد مازندران در ادامه با اعلام اینکه طرح‌های کمیته امداد برای دریافت تسهیلات آماده است، بیان داشت: در تفاهم‌نامه‌ای که با بانک کشاورزی به صورت دو جانبه منعقد می‌شود بررسی و کارشناسی طرح‌ها نیز با کمیته امداد است.

وی در پایان تاکید کرد: لیست توزیع شهرستانی را به در اختیار بانک کشاورزی قرار می‌دهیم و طبق طرح‌های در دست بررسی 10 درصد اضافه‌تر نیز به بانک برای دریافت تسهیلات ارائه می‌شود.

در پایان این جلسه حدود 29 میلیارد تومان اعتبار در اختیار کمیته امداد مازندران برای توسعه اشتغال مددجویان در بخش کشاورزی قرار گرفت.