سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۹ فروردین ۱۴۰۰

طراحی دهکده های سلامت در روستاهای ییلاقی نوشهر - نمایش محتوای خبر

 

 

طراحی دهکده های سلامت در روستاهای ییلاقی نوشهر

حسین متاجی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، تصریح کرد: شهرستان نوشهر با دارای بودن مناطق کوهستانی و روستاهای خوش آب و هوا و ییلاقی ظرفیت های مناسبی برای احداث دهکده های سلامت دارد.

وی تصریح کرد: احداث دهکده های سلامت و توسعه گردشگری سلامت می تواند نقش مهمی در شکوفایی منطقه و کشور داشته باشد و گردشگران را از کشورهای مختلف و داخل کشور، جذب کند.

رییس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی نوشهر همچنین گفت: شهرستان نوشهر و منطقه کجور این شهرستان دارای مناطق و روستاهای بکر، ییلاقی و جنگلی است که به طور بالقوه مزیت های بالایی برای احداث دهکده های سلامت دارد و می توان گفت که جزو بهترین گزینه ها برای این منظور محسوب می شوند.

متاجی ادامه داد: روستاهایی نظیر بین، برکن، کهنه ده، کندلوس علاوه بر طبیعت بکر و ییلاقی ظرفیت های تاریخی و گردشگری دارند که با تلفیق این ظرفیت ها و آب و هوای بسیار خوب آن محیطی مناسب برای استقرار دهکده سلامت به وجود آورده است.

وی در ادامه دریاچه های زیبا، آبشارهای چشم نواز و چشمه های جوشان و زلال را از دیگر مزیت های این مناطق خوش آب و هوای کوهستانی ذکرد کرد و اظهار داشت: هم اکنون در حال طراحی این موضوع و تعیین سرمایه گذار مناسب برای احداث دهکده سلامت هستیم.

مفهوم دهکده سلامت، احداث مراکز پزشکی در مناطق خوش آب و هوا و عاری از آلودگی ها است که مراقبت های اولیه و ثانویه بهداشتی وسلامتی را برای بیماران در محیطی منحصر به فرد فراهم می آورد.

گردشگری سلامت امروز از بخش های رو به رشد در صنعت گردشگری محسوب می شود و سرمایه گذاری در این بخش در صورت تامین زیرساخت های لازم جزو سودآورترین سرمایه گذاری ها محسوب می شود.

در جریان برگزاری نخستین اجلاس گردشگری سلامت کشورهای عضو اکو در مرداد ماه سال جاری شرکت کنندگان بر موقعیت ممتاز استان مازندران برای توسعه گردشگری سلامت و احداث دهکده های سلامت تاکید کردند.

ربیع فلاح جلودار استاندار مازندران نیز پیش از این اعلام کرده بود که به دلیل نزدیکی مازندران به تهران و حضور میلیون ها مسافر و گردشگر در این استان در طول سال، از علاقه مندانی که حاضر هستند در حوزه سلامت، احداث بیمارستان و احداث دهکده سلامت در مناطق خوش آب و هوای ییلاقی همکاری کنند، حمایت قاطع صورت می گیرد.

وی افزود: با توجه به استعدادهای موجود در مازندران باید از پزشکان حاذق و نخبگان موجود در مازندران حمایت کنیم تا معضلات مربوط به حوزه پزشکی و سلامت در مازندارن برطرف شده و از آنان در زمینه تاسیس دهکده های سلامت نیز استفاده کنیم.