سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

طبق قانون با ساخت وسازهای غیرمجاز اطراف فرودگاه نوشهربرخورد می شود - نمایش محتوای خبر

 

 

طبق قانون با ساخت وسازهای غیرمجاز اطراف فرودگاه نوشهربرخورد می شود

ˈفرهاد بنی شیخ الاسلامیˈ روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، نقش این فرودگاه را در رونق اقتصادی منطقه مهم دانست و افزود: در ضلع جنوبی و شمالی فرودگاه نوشهر اراضی ای وجود دارد که طبق قانون نباید ساخت و سازی در آنها صورت گیرد.

وی با اظهار این که بر اساس قانون نباید در زمین های تا شعاع 150 متری فرودگاه ساخت و سازی صورت گیرد، ادامه داد: باید از اراضی اطراف فرودگاه نوشهر برای کشاورزی و یا برای توسعه فرودگاه استفاده شود.

شهردار نوشهر با اشاره به بازدید روز گذشته تعدادی از اعضای شورای اسلامی این شهر از فرودگاه گفت: این بازدید در حقیقت با هدف ایجاد راه دسترسی به محل استقرار دستگاه کمک ناوبری با حمایت شهرداری و بررسی وضعیت ساخت و سازهای اطراف فرودگاه صورت گرفت.

بنی شیخ الاسلامی، واقع شدن در کنار بندر، حاشیه سواحل و نزدیکی به پایتخت را از ویژگی های فرودگاه نوشهر برشمرد و افزود: هرگونه سرمایه گذاری برای تجهیز امکانات و توسعه این فرودگاه به رونق بیش از پیش اقتصادی منطقه می انجامد.

وی ابراز امیدواری کرد با برگزاری جلسه ای به همین منظور با حضور فرماندار، اعضای شورای اسلامی شهر و سایر مسوولان نهادهای ذیربط، مشکلات فراروی فرودگاه این شهرستان رفع شود.

غرب مازندران دارای دو فرودگاه یکی در نوشهر و دیگری در رامسراست.