جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۰ اسفند ۱۳۹۹

ضیافت وحی - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

ضیافت وحی

Loading the player...

دستیار تهیه:سید باقر جعفری
کارگردان:سید مهدی بوی افراز
نورپرداز:سید حمید درواری
تصویربرداران:درواری-طالبی-علی اعظم جعفر نژا قمی
صدابردار:صادقی-اسماعیلی
تدوینگر:امامی

عنوان جزء خوانی قرآن کریم به تهیه کنندگی مجید آهنگری است که هر روز از ساعت 17:30 به مدت ۶۰ دقیقه با حضور قاریان برتر استانی و مردم دین‌مدار ساری با قرائت یک جزء قرآن کریم برگزار می‌شود.
قرآن كريم مى‌فرمايد: (اِنَّ الَّذينَ يَتلونَ كِتـبَ اللّهِ واَقاموا الصَّلوةَ واَنفَقوا مِمّا رَزَقنـهُم سِرًّا وعَلانِيَةً يَرجونَ تِجـرَةً لَن تَبور * لِيُوَفِّيَهُم اُجُورَهُم ويَزيدَهُم مِن فَضلِهِ اِنَّهُ غَفورٌ شَكور(كسانى كه كتاب الهى را تلاوت مى‌كنند و نماز را به پاى مى‌دارند و از آن‌چه به آنان روزى داده‌ايم، پنهان و آشكار انفاق مى‌كنند، تجارتى[ پر سود] و بى زيان و خالى از كساد را اميد دارند. [آن‌ها اين اعمال‌صالح را انجام مى‌دهند]تا خداوند اجر و پاداش كامل به آن‌ها دهد و از فضلش بر آن‌ها بيفزايد كه او آمرزنده و شكرگزار است.
بديهى است كه منظور از تلاوت در اين‌جا، قرائت سطحى و خالى از تفكر و انديشه نيست، بلكه خواندنى است كه سرچشمه فكر و انديشه و در نتيجه، عمل‌صالح باشد. در روايات اسلامى نيز به برخى از پاداش‌هاى قاريان قرآن اشاره‌شده; از جمله:
خداوند به قارى قرآن پاداش عظيمى خواهد داد. پيامبراكرم(ص) فرمود: «هر كس براى رضاى خدا و آگاهى عميق در دين، قرآن بخواند، ثواب فرشتگان و انبيا و رسولان را خواهد داشت
امام كاظم(ع) مى‌فرمايد: «درجات بهشت به اندازه آيات قرآن است. به قارى قرآن گفته مى‌شود: بخوان و[ در مراتب بهشت] بالا برو. سپس مى‌خواند و مقامش بالا‌مى‌رود».
برنامه ترتیل‌خوانی هر روز با حضور قاریان برتر استانی و مردم دین‌مدار ساری با قرائت یک جزء قرآن کریم برگزار می‌شود.
 

سال تولید: 1396