سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۹ فروردین ۱۴۰۰

ضرورت پرداخت به‌موقع مطالبات کشاورزان گندم‌کار مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

ضرورت پرداخت به‌موقع مطالبات کشاورزان گندم‌کار مازندران

عزیزالله شهیدی‌فر امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در ساری اظهار داشت: حدود 93 هزار هکتار از اراضی کشاورزی مازندران در سال‌جاری به کشت گندم اختصاص داده شده است.

وی با اشاره به آغاز برداشت گندم از 12 خرداد ماه امسال در مازندران، گفت: پیش‌بینی ما این است که امسال بیش از 200 هزار تن گندم در استان تولید شود.

سرپرست معاونت بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی مازندران عنوان کرد: گندم‌های تولیدی توسط مراکز خرید شرکت غله و خدمات بازرگانی، شرکت‌های تعاونی روستایی و کارخانجات آرد به عنوان مباشر به صورت تضمینی و توافقی در حال خرید است.

شهیدی‌فر با بیان اینکه در سال زراعی جاری میزان خرید گندم مطلوب بوده است، اظهار داشت: همچنین این محصول از مرغوبیت و تناژ بالا برخوردار است.

وی بیان داشت: تاکنون 55 هزار تن گندم از کشاورزان گندم‌کار مازندران خریداری شده که این امر طی 10 سال اخیر در نوع خود بی‌سابقه بوده است.

سرپرست معاونت بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی مازندران افزود: پیش‌بینی ما این است که برداشت گندم تا پایان تیر ماه امسال ادامه داشته باشد.

شهیدی‌فر با تاکید بر پرداخت به موقع مطالبات کشاورزان گندم‌کار مازندران، یادآور شد: انتظار ما از مراکز خرید این است که طی 10 روز پس از تحویل محصول، مطالبات کشاورزان را پرداخت کنند در حالی که براساس گزارش‌ها این مدت بیشتر شده و باید در این زمینه اهتمام شود.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه تاکنون 20 درصد مطالبات کشاورزان گندم‌کار استان پرداخت شده است گفت: انتظار داریم بقیه مطالبات آنان نیز پرداخت شود و ما نیز پیگیر این موضوع هستیم.

سرپرست معاونت بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی مازندران خاطر نشان کرد: پیش‌بینی خریداری 90 هزار تن گندم علاوه بر خود مصرفی و مصارف تولیدکنندگان از سیستم‌های تضمینی و توافقی استان داریم.