جهش تولید | شنبه، ۴ بهمن ۱۳۹۹

ضرورت معرفی بیشتر بناهای تاریخی ساری به گردشگران - نمایش محتوای خبر

 

 

ضرورت معرفی بیشتر بناهای تاریخی ساری به گردشگران

فرماندار ساری گفت: بناهای تاریخی و آثار باستانی این شهرستان به دلیل اینکه در مسیر تردد گردشگران نیستند باید بیشتر معرفی شوند تا علاقه‌مندان را به خود جذب کنند.

ضرورت معرفی بیشتر بناهای تاریخی ساری به گردشگران

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری به نقل از روابط عمومی فرمانداری ساری، احمد حسین‌ز‌ادگان اظهار کرد: از آغاز به‌کار ستاد خدمات اجرایی سفر در 27 اسفندماه سال گذشته تا 13 فروردین امسال، 713 هزار و 979 نفرشب اقامت در شهرستان ساری صورت گرفت.

وی با اشاره به رونق گردشگری روستایی در سال‌های اخیر و استقبال گردشگران از روستاها و ییلاقات شهرستان ساری، افزود: در ایام نوروز، اقلیم‌های مختلفی در مازندران و مرکز استان، تجربه شد.

فرماندار ساری با بیان اینکه 346 هزار و 428 گردشگر به بازدید از مراکز فرهنگی و بناهای تاریخی رفتند، ادامه داد: بناهای تاریخی و آثار باستانی شهرستان ساری به دلیل اینکه در مسیر تردد گردشگران نیست باید بیشتر معرفی شود تا علاقه‌مندان را به خود جذب کند.

این مسئول با تاکید بر نقش دستگاه‌های نظارتی در ایام نوروز و ایجاد فضای مناسب در کسب و کار، تصریح کرد: 510 بازدید نظارتی در ایام فعالیت ستاد اجرایی خدمات سفر شهرستان ساری صورت گرفت.

حسین‌زادگان با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در طلیعه سال نو و نام‌گذاری سال جدید با عنوان اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل، ادامه داد: توجه به اقتصاد گردشگری، یکی از مصادیق عملیاتی شدن اقتصاد مقاومتی است.

وی با بیان اینکه برای رونق اقتصاد گردشگری، نیازمند ایجاد، نوسازی و بهسازی امکانات و تجهیزات در این حوزه است، گفت: مازندران همواره از استان‌های برتر در جذب گردشگر است و افزایش زیرساخت‌ها در گردشگری از اقداماتی است که باید در برنامه قرار گیرد.