جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱ آبان ۱۳۹۹

ضرورت مدیریت مصرف آب از سوی مشترکان مازندرانی - نمایش محتوای خبر

 

 

ضرورت مدیریت مصرف آب از سوی مشترکان مازندرانی

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی مازندران بر ضرورت مدیریت مصرف و صرفه‌جویی در مصرف آب از سوی مشترکان استان تاکید کرد.

ضرورت مدیریت مصرف آب از سوی مشترکان مازندرانی

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری به نقل از روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب روستایی مازندران، جشن فراگیری نخستین واژه آب در مدارس پنج شهر و روستای استان با همکاری شرکت‌های آب و فاضلاب روستایی و شهری و معاونت آموزش ابتدایی اداره‌کل آموزش و پرورش مازندران با به صدا درآمدن «زنگ آب» برگزار شد.

در راستای سیاست‌های ابلاغی شرکت مهندسی آبفای کشور در زمینه صرفه‌جویی در مصرف آب و لزوم آموزش و فرهنگ‌سازی از سطح مدارس، جشن فراگیری نخستین واژه آب همزمان با سراسر کشور در پنج مدرسه ابتدایی شهر و روستای ساری، بهشهر، قائم‌شهر، آمل و نوشهر برپا شد.

در جشنی که به این منظور در مدرسه ابتدایی شهید مهدی رشتی ساری برگزار شد، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی مازندران آب را مظهر زندگی و مدیریت مصرف آب را بسیار مهم خواند و اظهار کرد: در کشور ما از دیرباز مدیریت مصرف آب انجام می‌شد اما اخیرا این مساله حیاتی به فراموشی رفته است بنابراین ضروری است مدیریت مصرف و صرفه‌جویی در مصرف آب را از کودکی و از سطح مدارس آموزش دهیم تا این آموزش‌ها نهادینه شود.

مجید عبداللهی با اشاره به عدم بهره‌مندی 40 درصد از مردم جهان از آب سالم و بهداشتی، بیان داشت: روزانه 30 هزار نفر در دنیا به دلیل برخوردار نبودن از آب شرب سالم جان خود را از دست می‌دهند و این در حالی است که منابع آب محدود است اما دو متغییر مصرف و جمعیت همچنان در حال اضافه شدن هستند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی مازندران خطاب به دانش‌آموزان اظهار داشت: شما نخستین واژه‌ای را که یاد گرفتید واژه آب است پس لازم است یاد بگیرید که در مصرف آب هم صرفه‌جویی کنید، هنگام شستشوی دست‌ها، مسواک زدن و بسیاری از کارها آب را هدر ندهید و به بزرگ‌ترها هم هنگام هدر دادن آب به‌ویژه در شستشوی اتومبیل و ظروف یادآوری کنید.

عبداللهی رسالت معلمان را در آموزش و نهادینه کردن فرهنگ صرفه‌جویی در مصرف آب را از همان کودکی بسیار مهم بیان کرد و گفت: شما می‌توانید با آموزش و هشدارهای لازم در زمینه صرفه‌جویی در مصرف آب به‌گونه‌ای عمل کنید که دانش‌آموزان نقش همیاران آب در منازل و جامعه را داشته باشند.

به گزارش فارس، در ادامه دانش‌آموزان شعر آب و الفبای آب را به صورت گروهی اجرا کردند.

عبدالله ذاکری مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری مازندران به منظور هشدار در مدیریت مصرف و لزوم صرفه‌جویی در مصرف آب "زنگ آب" را به صدا در آورد.

در پایان این جشن بسته آموزشی صرفه‌جویی در مصرف آب به دانش‌آموزان اهداء شد.